Az NB II-ért: kisvárdai döntetlen, a döntő Szegeden

Fölényben játszott a Szeged, de nem tudtak Kisék túljárni a kiválóan védő Petranics eszén, a kiállítás után meg az iksz sem jött rosszul.

Kisvárda: Petranics – Tóth Gy., Hegedűs (Soós 35′), Lakatos, Fodor, Farkas Márton (Koi 92′), Iván, Oláh, Miskolczi, Kornutyak (Spekker 80′), Bagin. Vezetőedző: Révész Attila.
Szeged: Belecan – Tóth I., Petrók, Kapic, Farkas Márk, Markovic, Ulvicki, Kéri (Varga 61′), Kis (Timm 86′), Farkas Z. (Dedic 78′), Jovánczai. Vezetőedző: Gálhidi György.

Gól: Markovic (öngól 52′), illetve Lakatos (öngól 30′).
Sárga lap: Iván (57′), iletve Jovánczai (55′).
Kiállítás: Jovánczai (74′).

Révész Attila: “Az első félidőben nagyon megilletődötten játszottunk, nem mertük felvállalni az 1-1 elleni játékot. Ennek oka lehetett az is, hogy jóval erősebb ellenfél ellen játszottunk, mint az NB III-ban megszokhattuk. A második félidőben már sokkal bátrabbak voltunk, ekkor már a szurkolóknak is élvezhető volt a játékunk. Mindkét kapu előtt főleg a beívelések, szögletek után alakultak ki lehetőségek. A vége felé már nem forogtak a kapuk veszélyben, mindenki a biztonságra törekedett. A visszavágóra a Szegednek lesz nagyobb esélye a hazai pályán. A mi csapatunkban több meghatározó játékos is sérülten játszott, Hegedűst le is kellett cserélnem. Valószínűleg ők a jövő hétre sem épülnek fel, azzal kell kiállni, ami a rendelkezésünkre áll. Gratulálok a Szegednek is, mert kulturáltan futballoztak.”

Gálhidi György: “Nehéz szavakat találni a mai teljesítményünkre, ismét alulmúltuk önmagunkat. Ragyogóan kezdtünk, támadtunk és a vezetést is megszereztük, de jellemző, hogy a helyzeteink elől továbbra is kimaradtak, a gólt is egy támadásunk után elveszített labdából kaptuk. 1-0 után lelassítottuk a saját ritmusunkat, elkezdünk hátul passzolgatni, visszamentünk 50-60 százalékos fordulatszámra és elmaradtak az addig gyártott gyors kontrák is. Nem tudtunk már felpörögni, amikor az ellenfél talált egy gólt – nagyon nehéz fél órát éltünk át a második félidőben. Amikor megszereztük a gólt, azt hittük zsebünkben a mérkőzés, fejben nem követtük a játékot.”