Haruna duplájával vertük a Soroksárt

Ahogy Budaörsön, úgy most hazai pályán a Soroksár ellen is végig fölényben játszottunk, de a gólokat a második félidőben lőttük.

Kellemes őszi végi időben indult a találkozó, ahol rögtön a kezünkbe is vettük az irányítást. Sorozatban dolgoztuk ki a helyzeteket, de a kapuba nem sikerült betalálnunk. A helyzetek közül a a legnagyobb a 29. maradt ki, amikor Haruna próbálkozott lövéssel, ami a védőkről pattant szögletre. A szöglet után Temesvári remek fejesét védte hatalmas bravúrral Varga kapus, a labda kapufára pattant, majd a gólvonal előtt pattogott, de Simon és Haruna elől is menteni tudtak a védők.

A Soroksár nem jelentett komolyabb veszélyt kapura az első játékrészben, három lövéssel próbálkoztak, mindannyiszor blokkolta a jól záró védelem.

A második játékrész első percében megszületett a vezető gólunk is. Ódor kapott forintos labdát adott a jobb oldalon Temesváritól, egy csel után középre adott, Haruna pedig nyolc méterről vetődve fejelt a kapuba. (1–0)

Szuurkolóink megállás nélkül biztattak bennünket

A gól után kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés, a vendégek érezhetően sebességet váltottak. Többször jutottak el a tizenhatosunkig, azonban a védelmünk állta a sarat. A 72. percben megdupláztuk előnyünket. Gajdos Zsolttal szemben szabálytalankodtak a tizenhatoson belül. A jogosan megítélt büntetőt Haruna végezte el, Varga kapus jól érezte hova megy a lövés, de fogni nem, csak kiütni tudta a labdát, az ismétlésnél pedig már nem hibázott támadónk. (2-0)

A hátralévő időben is inkább mi jártunk közelebb a gólhoz, de már nem sikerült a kapuba találnunk. Győzelmünkkel a hetedik helyre zárkóztunk a tabellán.

Dragan Vukmir: Eddig is megvolt a küzdelem, az akarat, és a helyzeteink is. Az első félidőben például az utolsó passzok rendre rosszul sikerültek, így nem tudtunk gólt szerezni. A szünet után még többet tettünk a gólért, és ennek a mentalitásnak meglett az eredménye is. Sokat tettünk a győzelemért, így megérdemelt a sikerünk. Köszönjük a szurkolóknak, hogy az elsőtől az utolsó percig támogattak bennünket.

SZEGED-CSANÁD GA–SOROKSÁR 2–0 (0–0)