Olimpiai bajnok tart szakmai továbbképzést edzőinknek

mizser-attila-1024x576.jpg

Újabb fontos témáról hallhatnak előadást klubunk képzési rendszerében, kedden egy korábbi olimpiai bajnok lesz a vendégünk és tart előadást a Szent Gellért Fórumban.

A negyedik éve rendszeres belső képzéseink következő, keddi előadásnak címe a „Sportháromság” lesz, az előadója pedig a szöuli olimpián öttusában aranyérmet szerző Mizsér Attila. A korábbi olimpikonnak az előadással megegyező címmel könyve is jelent már meg, ami nagyon hasznos olvasnivaló az edzőknek is.

- Mizsér Attila sikeres sportoló volt, rengeteg tapasztalatot gyűjtött a sportban, majd később az üzleti életben is. Ezeket most coachként hasznosítja és adja tovább -mutatott rá Őze Tibor, hogy miért az egykori öttusázó az akit elhívtak előadást tartani.

33083622-2535340-fa6c484a872798f7613d52a92ef9029d-wm.jpg

A szöüli aranycsapat: Fábián László, Mizsér Attila, Martinek János és Török Ferenc szevetségi kapitány


Klubunk szakmai tanácsadója kiemelte, hogy a keddi továbbképzésen ismét egy olyan témát vesznek górcső alá, ami rendkívül fontos az utánpótlás nevelésben. -Az előadás címe, a Sportháromság, ami a szülő, iskola, sportklub kapcsolatára utal. Egy fiatal labdarúgó mindennapjait, a nevelését, képzését ez a hármas határozza meg, ezzel együtt pedig az egész életpályáját is. Nekünk edzőknek, utat kell mutatnunk ugyanúgy a profi labdarúgás felé indulóknak, de azoknak is, akik szabadidőben, munkájuk mellett fociznak majd- részletezte Őze Tibor.

 

oze-tibor-szakmai-vezeto.jpg 

Őze Tibor újabb, rendkívül fontos előadást szervezett edzőinknek.

Öze Tibor A szakember hangsúlyozta, hogy a legfontosabb cél, hogy a labdarúgás öröméből minél többen részesüljenek, minél hosszabb ideig az életükben, és a sportágnak legyen megtartó ereje. -Ha valakiből nem lesz profi labdarúgó, attól még helye van a sportágban, akár dolgozhat is benne, vagy sportolhat is-világított rá.

Az UEFA is külön hangsúlyt fektet erre, ezért hozta létre a Grassos programot is, ami ezt, a mai utánpótlás nevelésben is rendkívül fontos területet erősíti.

A Sportháromság is a klubunkkal együttműködő csapatok (Hódmezővásárhelyi FC, SZEOL SC, Makó FC, DAFC, Algyő SK, Bordány SK) belső képzésének része. A 2017 óta ez lesz a 25. továbbképzés. –Büszkén mondhatjuk, hogy ez a projekt, ha nem is egyedülálló az országban, de párját ritkítja- ecsetelte Őze Tibor, aki a program koordinálásáért felel.

A járványhelyzet enyhülésének köszönhetően immár nem csak az online térben, hanem személyesen is részt vehetnek a következő szakmai továbbképzésünkön az edzők-egyelőre azonban csak a meghívott trénereknek van lehetősége erre.


2020/2021 - Merkantil Bank Liga NB II.
#csapat nevepont
01. DVSC 80
02. GYIRMÓT FC GYŐR 78
03. VASAS FC 78
04. PÉCSI MFC 64
05. FC AJKA 62
06. BUDAÖRS 59
07. NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 57
08. SOROKSÁR SC 57
09. SZOLNOKI MÁV FC 57
10. SZEGED-CSANÁD GROSICS 56
11. SZOMBATHELYI HALADÁS 54
12. WKW ETO FC GYŐR 46
13. BFC SIÓFOK 45
14. DOROGI FC 44
15. BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 44
16. ST. LŐRINC KFT. 42
17. AQVITAL FC CSÁKVÁR 38
18. KAZINCBARCIKA 33
19. KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 33
20. DEAC 23

Partnereink