Két góllal legyőztük a Kaposvárt

bc5k1194.jpg
Gól nélküli első félidőt követően Gajdos büntetőjével és Haruna találatával 2-0-ra legyőztük a masszívan védekező Kaposvári Rákóczit a Merkantil Bank Liga 32. fordulójában.

Kiegyenlített játékot hozott az első negyvenöt perc, amely során többször is veszélyesen törtünk be ellenfelünk tizenhatosára, de az utolsó passzoknál rendre rossz döntéseket hoztunk. A vendégek jobbára pontrúgásokból veszélyeztettek, Balázs Zsolt révén egy lesgólt is szereztek.

A fordulást követően Zsirai szabálytalankodott Pejoviccsal szemben, amiért megkapta második sárga lapját. A kiállítást követően átvettük a mérkőzés irányítását, több lehetőségünk is adódott a gólszerzésre, végül a 72. percben a Simon által kiharcolt büntetőt Gajdos Zsolt értékesítette. Örömünket ugyanakkor beárnyékolta, hogy a háromszoros válogatott középpályásunk megsérült az esetet követően, ráadásul nem sokkal a középkezdés után Pejovics is harcképtelenné vált.

Habár a Rákóczi jobbára a védekezésre összpontosított, egy komoly egyenlítési lehetőség így is adódott a vendégek előtt: Kővári labdavesztését követően Farkas mehetett egy az egyben Takácsra, de fiatal hálóőrünket nem tudta átemelni, így maradt az 1-0.

Hét perccel a rendes játékidő vége előtt eldőlt a három pont sorsa: egy szemre is tetszetős akció végén Varga Szabolcs tekerte középre a labdát, amit Haruna második szándékból a kapuba továbbított, így vezéráldozatokkal ugyan, de sikerült két góllal legyőznünk a Kaposvári Rákóczit.

Merkantil Bank Liga, 32. forduló
Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Kaposvári Rákóczi FC 2–0 (0-0)
Szeged, Szent Gellért Fórum, zárt kapuk mögött. Vezette: Berényi Tamás (Kovács, Tőkés).
Szeged-Csanád Grosics Akadémia: Takács J. – Ódor, Szilvási, Pejovic (Oláh G., 78.), Mohl – Simon Á. (Kővári, 73.), Jovanovic – Dobos Á. (Kóródi, 78.), Gréczi (Grumics, 65.), Varga Sz. – Gajdos (Jammeh, 73.).  Vezetőedző: Dragan Vukmir.
Kaposvári Rákóczi: Pogacsics – Vachtler, Ur, Szabó A., Hadaró – Zsirai, Bidzilya (Nagy J., 60.), Andrics (Zólyomi, 84.), Szederkényi – Farkas B. (Bartos, 84.), Balázs Zs. (Gál, 60.).Vezetőedző: Várhidi Péter.
Gól: Gajdos (72., 11-esből), Jammeh (83.).
Kiállítva: Zsirai (55.).

Dragan Vukmir: – Gratulálok a saját játékosaimnak! Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl. A szerencsének is köszönhető, hogy ma nyertünk, a Kaposvár jól védekezett, stabil és masszív csapat benyomását keltette. Jobban akartunk hazai pályán nyerni és ennek köszönhetően begyűjtöttük a három pontot. További sok sikert kívánok a Kaposvárnak!


2026/2027
Merkantil Bank Liga
6. forduló
2026.08.31. hétfő, 19:30
SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA
Kolorcity Kazincbarcika SC
Szent Gellért Fórum
JEGYVÁSÁRLÁS
2026/2027 - Merkantil Bank Liga
#csapat nevepont
01. Soroksár SC 13
02. Kolorcity Kazincbarcika SC 11
03. KECSKEMÉTI TE 10
04. Gyirmót FC Győr 10
05. TISZAKÉCSKEI LABDARÚGÓ CLUB 9
06. FC Ajka 8
07. Szentlőrinc 7
08. KARCAGI SC 7
09. VIDEOTON FC Fehérvár 6
10. MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 6
11. SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 4
12. DVTK 4
13. AQVITAL FC CSÁKVÁR 3
14. FC Nagykanizsa 3
15. BVSC-Zugló 1
16. HR-Rent Kozármisleny 0

Partnereink