SZEGED-CSANÁD GROSICS
KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC
2
0
VÉGEREDMÉNYNagyon fontos 3 pontot szereztünk a Kaposvár ellen. A második félidőben, elsősorban a kaposvári kiállítás után egyértelmű fölényben játszottunk. Folytatás jövő vasárnap a Pécs ellen.
90. percA második félidőben 3 perc a hosszabítás.
84. percFarkas helyén Bartos, Andric helyén Zólyomi a vendégeknél.
INFOJammeh Haruna volt korábbi csapat ellen szerezte első szegedi gólját-ez volt a harmadik találata. A gambiai származású, magyar állampolgár támadónak ez a harmadik bajnokija csapatunkban.
83. percGÓL! GÓL! GÓL! Varga baloldali beadására Jammeh érkezett, első próbálkozását még védte Pogacsics, másodszorra nem hibázott! 2-0 Első szegedi gólját szaltóval ünnepelte játékosunk!
80. percKóródi lapos beadásából Oláh a védőbe lövi a labdát.
78. percDobos helyett Kóródi, Pejovic helyett Oláh G. folytatja nálunk.
77. percTakács bravúr! Farkas próbálta ziccerben átemelni a szegedi kapust, aki bravúrral lehúzt a alabdát.
74. percA tizenegyest kiharcoló Simon nem tudja folytatni, helyére Kővári érkezik. A gólszerző Gajdos is lejött, helyette Jammeh érkezett.
INFOGajdos Zsolt szerdán két büntetőt rúghatott Ajkán, egyet belőtt, egyet kihagyott, de a kipattanónál javított, most egyből egy a mnérlege.
72. percGÓL! GÓL! GÓL! Gajdos Zsolt most sem hibázott, a jobbra lőtt, a balra vetődő Pogacsicsnak esélye sem volt. 1-0
70. percSimon lépett be jól mélységből, remekül húzta vissza a labdát, ur elsodorta a támasztó lábát. Tizenegyes! Ur sárga lapot kapott, Simont ápolni kell.
INFOA kaposváriak a 17., utolsó még nem kieső helyen állnak a tabellán, a Szeged a 13. A két csapat között 5 pont van, így egy szegedi győzelem nagyon sokat jelentene a bentmaradásért folytatott harcban.
65. percAz első szegedi csere: Gréczi helyett Grumics érkezik.
64. percGajdos is kihagyott egy helyzetet. Futószalagon jönnek a szegedi helyzetek a kiállítás után, gyakorlatilag a vendégtérfélen folyik a játék.
62. percDobos hagyoitt ki egy helyzetet.
60. percBalázs Zs. helyett pedig Gálérkezik, Bydziljat Nagy J. váltja a vendégeknél.
59. percJovanovic lövésénél már bravúr kellett a kaposvári kapustól!
57. percGréczi a tizenegyes pontról lóhetett kapura, ígéretes lehetőség volt, de rosszul találta el a labdát, Pogacsics könnyedén védett.
55. percPIROS LAP! A kaposvári Zsirai kapott sárgát az oldalvonal közelében elkövetett szabálytalanság után. Ez már a második volt neki, villant a piros is.
46. percRögtön egy szegedi helyzet a félidő elején. Varga a 16-os közeléből lőtt, szögletre pattant a labda egy kaposvári védőről. A szöglet után kezezést kiáltottak a szegedi játékosok, de a játékvezető sípja néma maradt.
FÉLIDŐAkadt mindkét oldalon veszélyesebb helyzet, de a játék képének megfelel a 0-0-ás döntetlen.
46. percSzederkényi marad a földön, ápolni nem kell. Még Farkas Balázs laposan jó 25 méterről kapura lőtt egy szabadrúgást, különösebb veszély néllkül.
45. percA játékvezető 1 percet hosszabít
45. percHadaró szabadrúgása ment jóval a kapu fölé.
42. percBalázs Zsolt kapott labdát a leshatáron, abszult gólhelyzet volt és a kapuba is lőtt, de a partjelző lest jelzett szerencsére. Nagy ziccer lehetett volna.
37. percSimon Ádám is "besárgult".
34. percMohl balról, 19 méterről lőtt kapura, nem volt a legjobb a lövés, de Varga Szabolcs ha bele tudott volna piszkálni, akkor Pogacsics nem védte volna, így azonban a jobb kapufa mellett gurult ki a labda.
30. percEgy-egy szorványos kísérlettől eltekintve a középpályán folyik a játék, ott viszont komoly a küzdelem.
INFOEddig egyszer játszottunk hazai pályán a Kaposvárral, 2015-ben 1-1-es döntetlennel zártunk.
24. percJobb oldalról Ur emelt a kapu mellé.
20. percJovanovic is besárgult egy taktikai szabálytalanság után.
INFOA meccs előtt nem sokkal rövid ideig zuhogott az eső, de a kezdésre elált. Hüvös, amolyan kora tavaszi időjárásban zajlik a mérkőzés.
15. percA vendégek több kisebb-nagyobb szabálytalansággal tördelik a játékot.
12. percBalázs maradt le egy veszélyes beadásról a szegedi kapu előtt.
10. percAz első nagy helyzet a miénk! Simon előzte meg a védőjét, az ötösről kapura perdítette a labdát, nem volt erős a lövés, de Pogacsicsnak tornáznia kellett érte.
8. percA kaposváriaktól Zirai kapta a meccs első sárga lapját.
INFOAz őszi mérkőzésén már 2-0-ra vezettünk, a Kaposvárnak azonban csak szépítenie sikerült.
5. percA vendégek voltak aktívabbak az első percekben, szögletet is kiharcoltak, de komolyabb veszélyben nem volt a szegedi kapu.
17:00Elkezdődött a mérkőzés!
16:58A kaposváriak a Pogacsics – Ur, Szabó A., Szederkényi – Vachtler, Zsirai, Bidzilya, Andrics, Hadaró – Farkas B., Balázs Zs. összeállításban kezdenek.
16:55A mai kezdőcsapatunk: Takács j-Mohl, Pejovic, Szilvási, Ódor-Simon, Jovanovic-Gréczi, Varga Sz, Dobos Á-Gajdos Két helyen változott a kezdőcsapatunk, Jammeh és Kórodi helyett Gréczi és az Ajkán két gólt szerző Gajdos került be.
16:50A kaposváriaknál az egykori szövetségi kapitány, az Újpest utolsó bajnokcsapatának vezetőedzője Várhidi Péter a ül a kispadon, segítője Disztl László 28 alkalommal szerepelt a magyar válogatottban. A kaposváriaknál Farkas Balázs három alkalommal ölthette magára a címeres mezt, és játszott a Dinamo Kijevben. Balázs Zsoltról pedig sokan tudják, hogy Aradszki László unokája
16:45Köszöntjük a szurkolóinkat! Negyedóra és kezdődik a labdarúgó NB II 32. fordulójában a Kaposvár elleni mérkőzésünk!
INFÓA közvetítés 16 óra 45 perckor kezdődik!