FC AJKA
SZEGED-CSANÁD GROSICS
2
2
92. percItt a vége. A második félidő alapján egyértelműen győzelmet érdemeltünk volna. Dragan Vukmir remekül cserélt, Gajdos Zsolt beállt és két góljával pontot szereztünk Ajkán.
91. percHatalmas hazai helyzetet sikerült kivédekeznünk.
90. percA játékvezető 2 percet hosszabít.
89. percDobost váltja Oláh nálunk.
83. percGÓL! GÓL! GÓL! EGYENLÍTETTÜNK! Varga kapott egyet Kovácstól a tizenhatoson belül, a játékvezető némi habozás után a hrmadik szegedi tizenegyest is befújta nekünk. Az újabb büntetőt ismét Gajdos lőtte, ezt Horváth kapus megfogta, de az ismétléssel már nem tudott mit tenni. 2-2
82. percFutószalagon érkeznek a szegedi helyzetek, de másodszőra nem tudjuk bevenni az ajkai kaput- egyelőre. Az ajkaiak reklamálásért és időhúzásért is kaptak 1-1 sárga lapot.
79. percNagy K. helyett Tóth B. érkezik, Kenderest Görgényi váltja a hazaiaknál.
74. percGÓL! GÓL! GÓL! SZÉPÍTETTÜNK!!!!!!!! Tar kezére pattant a labda a tizenhatoson belül, az ajkai védő sárga lapot kapott, mi pedig újabb büntetőt. Gajdos nem hibázott, a jobb alsó sarokba lőtt. 2-1
73. percDobos szabadrúgása után előbb Szilvási, majd Gajdos is fejjel próbálkozhatott, de Horváth kapus végül védeni tudott. Ígéretes lehetőség volt.
71. percCsemer adott jó labdát, Rétyi lőhetett kapura, de mellé tekerte a labdát. Ez volt az első ajkai helyzet a második félidőben.
66. percCserél az Ajka is. A második gólt szező Soltész helyett Szűcs érkezik.
64. percDobos tört be a tizenhatoson belülre, Gajdosnak passzolt, de röviden, az újabb kísérlet után gajdos akrobatikus mozdulattal lőtt a kapu mellé.
59. percGajdos 30 méterre, a kapuval szemben végezhetett el szabadrúgást, a középre tartó lövést az ajkai kapus megfogta.
54. percHármas csere nálunk. Jovanovic helyett Gréczi érkezik és Kóródi helyett Gajdos lép pályára Harunat pedig Grumic váltja. A teljes támadó sort frissítette Dragan Vukmir.
51. percBÜNTETŐT HIBÁZTUNK Kenderes mellett Ódor esett el a 16-os oldalvonalánál, a játékvezető először szabadrúgást ítélt, majd a büntetőt adott. Jovanovic állt a labda mögé, megtorpant, a végsőkig kivárt, majd csúnyán fölé lőtt. Nagy kár érte...
46. percFolytatódik a mérkőzés. Egyik csapatban sincs változás.
VisszajátszásKikockáztuk, visszatekertük néhányszor, de nem tudjuk azt mondani, hogy büntető volt a büntető a 40. percben!
FélidőA Szeged kezdeményezőbb volt talán az első félidőben, egy szerencsés góllal és egy büntetővel 2-0-ra vezet az Ajka.
40. percNÖVELTE ELŐNYÉT AZ AJKA! Kovács esett el a tizenhatoson belül, Brana játékveztő kivárt, majd a tizenegyes pontra mutatott. Érdemes lesz visszanézni az esetet... A büntetőt Soltész a jó irányba vetődő Takács kezei alatt lőtte a kapuba. 2-0
35. percA gól és a szegedi helyzet után békésen csordogál a mérkőzés.
27. percKóródi került ígéretes helyzetbe a kapu közvetlen közelében, de Heffler menteni tudott. Komoly egyenlítési lehetőség volt.
26. percVEZET AZ AJKA Baloldali szöglet után a kipattanó labdát Rétyi tűzte kapura, pont jó lett Csizmadia hat méterre a kaputól beletolt, ami becsapta Takácsot. 1–0.
25. percZsolnai nagy helyzetben lőtt, próbálkozását szögletre mentették a védők, a második hazai szöglet jöhet.
20. percAz első nagyobb helyzet a miénk a mérkőzésen! Dobos kapott remek labdát a tizenhatos vonalánál, átvette, de lőni már nem tudott, Kórodihoz került a játékszer, aki visszarkta Doboshoz, de az ajkai védők összezártak előtte.
15. perckomolyabb veszélyben egyik kapus sem forgott az első negyedórában, az viszont biztató, hogy mi irányítjuk a meccset, többet támadunk. A védelmünk eddig remekül zár a szorványos ajkai megugrásoknál.
10. percHaruna harcol ki szabadrúgást 18 méterre a kaputól, Varga Szabolcs végezte el, de a sorfalban elakadt a lövése.
6. percA klasszikus mondás igaz: tapogatózó játékkal indult a meccs.
18:00Csapatunk összeállítása: 12. Takács 2. Ódóor 5. Szilvási 6. Pejovic 17. Dobos 22. Mohl 27. Varga 46. Simon 49. Haruna 70. Kórodi 77. Jovanovic Cserék: 24. Ásványi 9. Grumic 11. Gajdos 14. Kővári 16. Oláh 23. Rózsahegyi 48. Lestyán 71. Gréczi 99. Dobronoky Vezetőedző: Dragan Vukmir
17:59FC Ajka összeállítása: 12. Horváth D. 5. Kenderes 7. Nagy K. 9. Zsolnai 13. Csemer 16. Heffler 19. Csizmadia 24. Rétyi 30. Soltész 33. Kovács 34. Tar Cserék: 1. Balogh 87. Horváth T. 2. Rózsás 8. Tóth B. 14. Földi 17. Görgényi 27. Berzsenyi 29. Szűcs 31. Stoiacovici Vezetőedző: Kis Károly
17:58Hűvös van Ajkán, a szél is fúj. Hiába tavaszi forduló és az április, az időjárás igencsak télies.
17:55Ez lesz a haodik meccsünk az FC Ajka ellen, kétszer mi nyertünk, háromszor az ajkaiak és egy döntetlent játszottunk. Összel 2-1-re mi győztünk, Dobos Áron szépségdíjas góljával.
17:50Köszöntjük szurkolóinkat! A labdarúgó NB II. 30. fordulójában a tabella 5. helyén álló Ajka ellen lépünk pályára idegenben.
17:45Kezdődik az élő közvetítés