Szegedi sikerek a Grosics Akadémiák rangadóin! Szórták a gólokat Akadémistáink!

Összecsapott a gyulai és a szegedi Grosics Akadémia U-15- ös és U-14-es csapata. Szép szegedi sikerek születtek. Több másik korosztály is pályára lépett. Összefoglaló.

A gyulai Grosics Akadèmia volt a helyszíne a szezon első derbijének. A 12. percben már két góllal vezettek a vendégek, Botic Milán és Budai Balázs találatai adták meg a mérkőzés alaphangját. Ezekre még a szünet előtt érkezett a válasz Budai Dominik részéről. Szünetben 1:2. A második játékrész is 3 gólt hozott. Előbb Mikó Vince növelte ismét kettőre a Tisza-partiak előnyét, majd Budai Dominik megint visszahozta a hazai pontszerzési reményeket. A végeredményt Borszéki Dániel állította be, így 4:2-re nyerték  a szegedi akadémisták a Grosics-derbit.

Igor Bilic vezetőedző értèkelése: : "Egy igazi rangadón, jó játékkal sikerült megnyerni egy számunkra nagyon fontos mérkőzést. Nagy iramú találkozó volt, szép támadásokkal, helyzetekkel. Akár nagyobb arányú is lehetett volna a győzelem, de így is elégedett vagyok a srácok produkciójával és hozzáállásával."

Mindkét csapatnak gratulálunk ! További részletek a találkozóról az alábbi linken.

U12

Szép sikert értek el kiváló formában lévő U-12 csapatunk játékosai!

Szeged-Csanád Grosics Akadémia - Hódmezővásárhelyi FC 5:1

Kezdő csapat: Jakab Mátyás – Kocsis András, Sipos Zalán, Mádi Flórián, Martonosi Regő – Szanka Ferenc Miksa, Kovács Ábel, Müller Dávid – Hajagos Hunor

Cserék:  Tóth-Sági Márton, Mayer Márkó, András Gellért, Kalmár Tamás

Kovács Péter: "Alapvetően kézben tartottuk a mérkőzést és sok olyan dolgot sikerül megvalósítanunk, amelyeket edzéseken tanultunk, de mégis van egy kis hiányérzetem a játékunkkal kapcsolatban. Helyenként bosszantó és ki nem kényszerített hibáink voltak, amelyek figyelmetlenségből, vagy túlzott lazaságból adódtak."

Gólszerzők: Di Mundo Antonio, Sándor Bence 6, Tóth Norman 3, Banó-Szabó Dávid,
Csanády András, Gallyas Dominik András 3, Lukácsi Mátyás Péter 2, Sík Bence 1, Horváth

Edzők: Simon Róbert, Dlusztus Imre.
Simon Róbert: "Úgy indult a hétfőnk, hogy edzőkollegámmal (Dlusztus Imre)
elutaztunk Hódmezővásárhelyre, ahol a hétvégi ellenfelünk bajnoki mérkőzést játszott
a leendő ellenfelünk (Cegléd) ellen, amiből ki tudtunk indulni és készülni a csapattal.
Az előző jó pár bajnoki mérkőzéseken az ellenfelek fölé kerekedtünk, azonban a
kevésbé nagy nyomás, egyre kevesebb motiváltságot hozott a játékunkban. Ebből a
nehéz helyzetből szerettük volna a csapatunkat átlendíteni a héten, hisz a nehezebb
mérkőzések még csak novemberben jönnek.
Hétvégén, a heti edzésmunkán túl, a csapatbeszélgetések révén a pályára egy
akaratban erősebb, technikailag pontosabb, csapat taktikai összetevőkben érettebb játékot láttunk. Remélem, hogy ez a fókusz egyre inkább élesedik a hetekben és anehezebb mérkőzéseken is a mi játékunk tud majd érvényesülni. Gratulálok a csapatnak!"

U14

Siker a rangadókon a SZEOL és a gyulai Grosics Akadémia ellen is!

Retek Flórián és Nagy Attila:" Október 18 – án vasárnap a 8.fordulóban a Szeol csapata ellen játszottunk hazai környezetben és arattunk magabiztos győzelmet 15:1 arányban.(Gólszerzők:Turcsik 4,Nógrádi 3,Csiszár 3,Árva,Mádi,Gáti,Osvald,Tóth). A héten gyakorolt taktikai formációk megjentek a játékunkban és ha a támadások befejezésénél még pontosabbak vagyunk akkor akár még több góllal is tudtunk volna a nyerni a sportszerűen, és végig küzdő vendégcsapat ellen. Ezt követően a 9.forulóban október 22 – én  házi rangadót játszottunk Gyulán a Grosics Labdarúgó Akadémia ellen ahol szintén sikerült nyerni 0:8 – ra. (Gólszerzők:Turcsik 3,Osvald 2,Mádi,Tóth,Lehocki).Rendkívül jó hangulatú mérkőzésen az első félidőben mutatott agresszív letámadás meghozta az eredményét, hiszen 0:4 – el fordultunk és a második félidőben is végig megfelelő iramot diktálva a mérkőzés végéig kézben tartva magabiztos győzelmet arattunk!Folytatás november 1 – én vasárnap, hazai környezetben 10:00 – ás kezdéssel az Omtk – Ule ellen lesz, bízva az eredményes folytatásban"

Szeged – Csanád Grosics Akadémia U14 Csapatkép a Szeol elleni bajnoki mérkőzést követően!

U17

Kikic Márió tanítványai a Dunaújvárost fogadták a Szent Gellért Fórumban.

A találkozón nem esett gól, így mindkét csapat 1-1 ponttal gazdagodott.

Részletek:

Kikic Márió:" Sokkal jobban kézben kellett volna tartani a mérkőzést, nagyon könnyen eladtuk a labdákat és keveset birtokoltuk. Megvoltak a helyzeteink a gólszerzésre, lehetőségünk lett volna, akár, hogy megnyerjük a mérkőzést, de a befejezéseknél pontatlanok voltunk. Sajnos ma csak kapufáig jutottunk. Folyamatosan azon dolgozunk, hogy a csapat fejlődjön és előre lépjen."

Minden Akadémistánknak gratulálunk és további sportsikereket kívánunk!