3 pont Kaposvárról

Folyamatosabb támadó játék, fegyelmezettebb védekezés, kapusbravúrok és két Dobos Áron gólpassz. Ezek mind kellettek az idegenbeli győzelemhez. Kaposvári Rákóczi FC – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1:2.

Tudósítás

Merkantil Bank Liga NB II. 13. forduló, Kaposvári Rákóczi Stadion 540 néző, játékvezető: Horváth Tibor (80. perctől Sipos Tamás), gólszerzők: Simon Ádám 61', Varjas Zoltán ög. 66', illetve Balázs Zsolt 11-esből 93'.

A tavaly még élvonalban szereplő Kaposvári Rákóczi FC egy ponttal előzte meg a forduló előtt a Szegedet. A hazaiaknak 15, a vendégeknek 14 pontot sikerült gyűjteniük 12 fordulóban.  A kékfeketék hétközben is pályára léptek a Gyirmót ellen egy elhalasztott találkozó pótlására került sor szerdán.

Sérültek, kezdők, cserék

Tóth Gábor és Germán Tamás továbbra sem áll Dobos Barna rendelkezésére, a többiek egészségesek és a vírustesztek is negatív eredményt hoztak.

Kaposvári Rákóczi FC : Pogacsics (K), - Vachtler, Nagy J., Szakály (CSK), Szabó, Varjas, Andric, Szarka, Gál, Nagy T., Balázs

vezetőedző: Várhidi Péter

Szeged-Csanád GA: Varga B. (K)., - Ódor, Szilvási, Oláh, Dobos (89' Grumic), Mohl, Varga Sz. (Bitó 91'), Simon (Gajdos 62'), Deák, Kóródi, Jovanovic (csk). Cserék: Takács J. (K), Ásványi (K), Bitó, Pejovic, Grumic, Gajdos, Moga, Kárász, Takács T., Rózsahegyi, Gréczi.

Vezetőedző: Dr. Dobos Barna

A mérkőzés alakulása

Az első félidő komoly fizikai és taktikai csatát hozott kevés igazi helyzettel. Varga Bencének akadt több dolga: a 10. percben egy hazai szöglet után Szarka Ákos fejese a kapufán csattant, a megpattanót kellett védenie. Később Balázs Zsolt még kétszer eljutott a lövésig, de Varga mindkét esetben magabiztosan védett. A Szeged legnagyobb helyzete az első félidő hajárjában egy szabadrúgásból adódott: Jovanovic beívelése után Simon csúsztatta a hosszú sarok felé a labdát, ahol Deák érkezett és közvetlen közelről begyötörte a labdát, ám a játékvezető már lest látott. Így 0:0-val vonultak a szünetre a csapatok.

A második játékrészre azonban egy „új” Szeged jött ki. Sokkal veszélyesebb volt a kapura a vendég együttes. Varga és Mohl is eltalálta a kaput az első 10 percben. A 61. percben góllá érett a fölény: Dobos Áron szerzett labdát a jobb oldalon és harcosan beadta középre, ahol SIMON ÁDÁM erővel a léc alá küldte a vezető szegedi találatot, első gólját szerezte a bajnokságban szegedi színekben. 0:1.

Simon Ádámot, gólja után le is kellett cserélni sérülés miatt, Gajdos Zsolt állt be helyette.

Az előny után sem állt le a Szeged-Csanád GA és előbb Kóródi állt közel a gólszerzéshez, de az ő lapos jobb alsóba tartó lövését még szögletre tolta Pogacsics, a 66. percben viszont már ő is tehetetlen volt: Dobos második gólpasszát adta, ezúttal Varjasnak, aki közelről nagy erővel lőtt saját kapujába 0:2.

A játékvezető a hajrára lesérült, így Horváth Tibor helyére a 80. percben beállt Sipos Tamás, akinek maradt még fontos tennivalója: az 5 perces hosszabbításban Szilvási Péter szabálytalankodott Szarkával, amiért büntetőt ítélt. A 11-est Balázs Zsolt váltotta gólra és ezzel ki is alakult a 2:1-es vendég siker.

A Szeged-Csanád Grosics Akadémia megérdemelten nyerte meg a találkozót és előrelépett a 12. pozícióba az NB II. tabelláján.

Dr. Dobos Barna :”Nagyon taktikusan, fegyelmezetten és jól játszottunk. Örülünk ennek a győzelemnek. Azon még azért van mit javítanunk, hogy a mérkőzés hajrájában ne kövessünk el olyan hibákat, mint ma, persze ehhez hozzátartozik, hogy az ellenfél is nagyobb létszámot mozgatott meg a mérkőzés végén a kapunk előtt, de ezt ettől függetlenül meg kell tudnunk oldani a jövőben, ahhoz, hogy lépdeljünk felfelé a tabellán. Folyamatosabb volt a támadójátékunk ezen dolgoztunk, örülök, hogy most már ebből is több látszott. Ezt kell tovább fejleszteni.”

A Szeged-Csanád Grosics Akadémiára újabb idegenbeli mérkőzés vár, szerdán 12:30-tól. A MOL Magyar Kupában a 64 között az NB III-as III. kerületi TVE ellen, a fővárosban.