1
2
vége 1:2Megérdemelten hozza el a 3 pontot a Szeged Kaposvárról. 1:2
csereVarga helyett Bitó állt be
90+ Gól. 1:211-esből szépít a Kaposvár. Balázs Zsolt büntetőt értékesítette. Előtte Szilvási rúgta fel előtte Szarka Ákost.
5 percennyi a hosszabbítás
90. percVarga Bence megint nagyot ment. Ezúttal becsúszva ér oda a lagjobbkor a jobb alsóhoz.
89. perc szegedi csereA két gólpasszt adó Dobos Áron helyett Grumic Miroslav áll be.
ápolásVarga Bence a mozdulat közben könnyebben sérül, ápolni kell, de tudja folytatni.
81. percVarga Bence bravúr! Egy távoli kapuraívelést tol szögletre a szegedi kapus, miközben hátrafelé fut, így a felső léc fölé pöcköli a labdát.
80. perc - kuriózum -sporicsereA játékvezető sérült meg. Horváth Tibor nem tudja folytatni. A helyére Sipos Tamás áll be és vezeti tovább a meccset.
78. percVachtler kap sárgát.
74. percVarga Szabolcs a földön marad, miután Szabó szabálytalankodott vele. Mindketten sárgát kaptak. Előbbi reklamálásért. A szabadrúgást Jovanovic rúgta középre, ahol Gajdos érkezett és fejelt fölé.
68. perc hazai sárgaSzarka Ákos kapta.
66. perc GÓÓÓÓL 0:2Dobos Áron beadását Varjas lövi saját kapujába. Öngóllal 0:2
65. percKóródi lövését körömmel tolja szögletre Pogacsics. Majdnem eldőlt a meccs....
62. perc sérülés, csereA gólszerző Simon Ádám megsérült, helyette Gajdos Zsolt állt be. A hazaiak is változtattak, Erdei Carló állt be Andric helyett.
61. perc GÓÓLDobos Áron szerez labdát a jobb oldalon és harcosan beadja középre, ahol SIMON ÁDÁM erővel a léc alá küldi a vezető szegedi találatot. Első gólját szerzi a bajnokságban szegedi színekben.
59. percVeszélytelen hazai szöglet. Varga Bence öklözte ki.
57. perc Mohl Dávid villanSokadszorra "lopja" le a labdát Mohl Dávid a hazaiak lábáról, fejéről. Ezúttal cselez is párat, majd lő, de Pogacsics ezt is hárítja. Ezekben a percekben a Szeged dominál és veszélyesebb is.
55. percVarga Szabolcs vezethette a labdát a a felezővonaltól kaposvári 16-oson belülre, lövését Pogacsics szedte fel.
54. percMohl bedobása után Varga Szabolcs passzolt Kóródi Nándorhoz, aki laposan lőtte el a labdát a jobb alsó mellett nem sokkal.
540A hivatalos nézőszám.
49. percSzegedi helyzet: Mohl szerzett labdát jó ütemben, majd, Simon Ádám és Dobos Áron keverte meg a hazai védelmet, a végén Varga Szabolcs lőtt, de jött a kaposvári blokk.
elkezdődött a 2. félidőEgyik csapatban sincs csere.
vége az 1. félidőnekEgy kapufa és egy lesgól. De a szünetben 0:0.
44. perc szegedi szabadrúgás -lesgólA baloldali szögletzászlóhoz közelről, Jovanovic ívelt be, amit Simon csúsztatott meg és a hosszú saroknál Deák érkezett, belőtte közelről, de már lesen volt.
42. perc hazai szabadrúgás25 méterről, veszélyes szögből tűzte rá Balázs Zsolt. Varga Bence, megint szépen, biztos kézzel védett.
40. perc sárgaOláh Gergő kap sárgalapot.
38. percVarga Szabolcs gyorsított fel a bal oldalon, követte Mohl, akinek a lapos labdája középen érkező Kóródit kereste. Egy somogyi védő azonban gyorsabb volt.
32. perc újabb szegedi szögletMegint Jovanovic, ezúttal a védők fejelik ki.
vendég szögletJovanovic ívelte be, de Pogacsics lehúzta.
29.percSzegedi szöglet. Varga Szabolcs harcolta ki.
27. percBalázs Zsolt kapott egy tértölelő, hosszú és pontos labdát, majd a 16-oson belülről lőtt, de lövése lecsúszott. Varga Bence magabiztosan fogta.
24. percÚjabb hazai roham a bal oldaról: Andric beadása ezúttal nem sokkal előzi meg középen Szabót, így nem lesz belőle lövés.
20. percTübbet volt a labda a Szegednél az elmúlt percekben. A mezőnyfölény azonban nem hozott igazi helyzetet.
10. perc Hazai szöglet - kapufaNagy Tamás csúsztatta kapura a szögletet, ami a kapufára pattant, majd Varga Bence ütötte ki a mezőnybe.
9. percKaposvári szabadrúgás: Nagy János Patrik lőtte le középről, 30 méterről. Varga ütötte szögletre.
7. percHazai próbálkozás: Szakály lőtt messziről. Lövése erős volt, de jócskán a jobboldali kapufa mellett hagyta el a játékteret.
3. percBalázs Zsolt sprintelt végig a bal oldalon és középre adta laposan a labdát, amit Varga Bence szedett össze.
Szegedi szurkolókEgy maroknyi szegedi szurkoló is a helyszínen. Hallatják is a hangjukat!
elkezdődött a meccsAz akadémisták indították útjára a labdát.
pályán a csapatokHorváth Tibor vezetésével a kezdőcsapatok a pályára vonultak. A kaposváriak fehér-zöldben, a Tisza-partiak kék-feketében.
3 változásSimon, Deák és Kóródi került be a szegedi kezdőbe, a Gyirmót elleni 11-hez képest.
melegítésA csapatok már a pályán. Egész nap ködös, felhős idő volt, időnként szemerkélő esővel, de jelenleg nem esik az eső.
Kaposvár: NB I-ből NB II-be, edzőváltás szezon közbenAz előző szezonban a Kaposvári Rákóczi FC az élvonalban szerepelt. A kiesést követően több, mint 10 játékos hagyta el a klubot, ráadásul most, szezon közben edzőt is cseréltek: Waltner Róbert helyét szeptemberben a korábbi szövetségi kapitány, Várhidi Péter vette át.
KaposvárA városban komoly sportélet van. Két röplabda csapat (férfi és női) is az élvonalban szerepel, emellett, a kosarasok és a vízilabdázók is az első osztályban képviselik a várost.
sérültek, kezdők, cserékTóth Gábor és Germán Tamás továbbra sem áll Dobos Barna rendelkezésére. Kaposvári Rákóczi FC : Pogacsics (K), - Vachtler, Nagy J., Szakály (CSK), Szabó, Varjas, Andric, Szarka, Gál, Nagy T., Balázs vezetőedző: Várhidi Péter Szeged-Csanád GA: Varga B. (K)., - Ódor, Szilvási, Oláh, Dobos, Mohl, Varga Sz., Simon, Deák, Kóródi, Jovanovic (csk). Cserék: Takács J. (K), Ásványi (K), Bitó, Pejovic, Grumic, Gajdos, Moga, Kárász, Takács T., Rózsahegyi, Gréczi. Vezetőedző: Dr. Dobos Barna
1 pont a különbségA hazaiaknak 15, a vendégeknek 14 pontot sikerült gyűjteniük az eddigi 12 fordulóban. A kékfeketék hétközben is pályára léptek a Gyirmót ellen egy elhalasztott találkozó pótlására került sor szerdán.
Köszöntjük Olvasóinkat!A Merkantil Bank Liga NB II. 13. fordulójában, a Kaposvári Rákóczi FC - Szeged-Csanád GA mérkőzés 17 órakor kezdődik. Tartsanak velünk!