Jovanovic és Dobos góljaival újabb 3 pont!

Szeged-Csanád Grosics Akadémia – FC Ajka 2:1

Gólszerzők: Jovanovic 38’, Dobos 89’, illetve Csizmadia 77’

Merkantil Bank Liga NB II. 12. forduló, Szeged, Szent Gellért Fórum jv.: Nagy Norbert, nézők:1200

Összeállítások:

Szeged: Varga B. (K) - Ódor, Szilvási, Moga, Mohl, Oláh, Jovanovic, Dobos (Rózsahegyi 92’), Germán (csk) (36’ Varga Sz.), Grumic (Gajdos 58’) , Kóródi (Takács T.58’).

vezetőedző: Dr. Dobos Barna cserék: Takács J. (K), Ásványi (K), Bitó, Pejovic, Gajdos, Kárász, Tajács T., Rózsahegyi, Varga Sz., Simon, Deák, Gréczi

Ajka: Horváth D. (K), - Kenderes, Szekér, Nagy, Zamostny, Heffler (csk), Görgényi, Csizmadia, Rétyi, Soltész, Stoiacovici Dávid edző: Kis Károly

A válogatott mérkőzések miatti kéthetes szünet után folytatódott az NB II-es pontvadászat. A Szeged-Csanád Grosics Akadémia a szünetben pótolta korábbról elhalasztott MOL Magyar Kupa párharcát Veszprémben (5:0-val jutott a Szeged a 64 közé), így a hazaiak pihenhettek kevesebbet.

Dr. Dobos Barna játékosai közül szinte mindenki hadra fogható volt és a vírustesztek is mindenkinél negatívak voltak.

Az első perctől szervezetten és motiváltan játszott a Szeged. A vendégek szabálytalanságokkal próbálták tördelni a hazai támadásokat, aminek előbb egy ajkai sárga lap, majd sajnos egy hazai csere lett az eredménye: Germán Tamás nem tudta folytatni a mérkőzést a 36. percben, amikor Varga Szabolcs állt be helyette.

A baloldali támadás, ami a vezetést hozta azon múlott, hogy Dobos Áron egy sprint és egy becsúszás után bent tudta tartani a labdát az oldalvonalon belül. Innen Varga Szabolcs is bekapcsolódott és ő adta a gólpasszt JOVANOVIC ALEXANDARnak. 1:0 38’.

A szünetben egyik csapat sem cserélt, a vendégek viszont egyre többet kockáztatva játszottak a térfélcsere utáni percek múlásával. Miközben a hazai helyzetek kimaradtak, Varga Bencének is be kellett mutatni néhány bravúrt. Végül egy fejessel sikerült bevennie az Ajkának a szegedi kaput, Csizmadia Zoltán fejelt szép gólt. 77’ 1:1.

A döntés pedig a meccs hajrájára maradt. A 88. percben, 20-22 méterről tökéletesen eltalált labdával vette be Horváth kapuját DOBOS ÁRON, aki a MOL Magyar Kupa után a Merkantil Bank Ligában is feliratkozott a góllövők közé. Pazar találatára felrobbant a stadion és el is dőlt a pontok sorsa. Végeredmény 2:1.

A hazai vezetőedző és a győztes gól szerzőjének értékelése:

Dr. Dobos Barna: „Sajnálom, hogy nem játszottunk jól, de úgy érzem, hogy a győzelem kárpótól minket mindenért. Szeretném, ha a támadások sokkal gördülékenyebbek lennének. Nem tudtunk olyan sok gólhelyzetet kialakítani, mint szerettünk volna. 1:0 után éreztük, hogy az ellenfél többet kockáztat, de ezt nem tudtuk kihasználni, ők pedig egy pontrúgást követő, szép egyéni teljesítménnyel egyenlítettek. Gyönyörű gól volt és ami nagy öröm, hogy a végén mi is egy gyönyörű góllal tudtunk 3 pontot szerezni. Az eredménnyel elégedettek vagyunk, a játékot pedig szeretnénk javítani.”

A győztes gól szerzője, Dobos Áron: ”Nagyon örülök, mert már nagyon szerettem volna a bajnokságban is gólt szerezni. Voltak korábban is lehetőségeim, de most jött össze, remélem, hogy ez egy gátat átszakít és ezután gyakrabban jönnek majd a gólok. Kaptam egy jó labdát Jovanovictól és az egyik kedvenc pozíciómból sikerült kapura lőni, ami megpattant az egyik védőn így védhetetlenül ment a hálóba. Ami miatt pedig igazán örülök ennek a gólnak, az az, hogy így sikerült 3 pontot szereznünk.

Komoly sorozat kezdődött

Három hét alatt nem kevesebb, mint 7 tétmérkőzéses sorozatot kezdett meg a Szeged ezzel a győzelemmel, ami jövő héten két bajnokival folytatódik: szerdán a Gyirmót csapatát fogadja a Szent Gellért Fórumban, az eredetileg szeptember 16-ára tervezett mérkőzést pótolják az együttesek 17 órától, vasárnap pedig a tavaly még az NB I-ben szereplő Kaposvári Rákóczihoz látogatnak a kékfeketék.