SOROZATBAN HARMADSZOR GYŐZTÜNK A BAJNOKSÁGBAN!

Merkantil Bank Liga 10. forduló,  Szeged-DEAC 2:1 gólszerzők: 2’ Moga Sergiu, 67’ Germán Tamás

2020.09.27. 17:00 Szeged, Szent Gellért Fórum, játékvezető: Nagy Róbert, nézők:1100

Két győzelem után két elmaradt mérkőzés (hazai bajnoki a Gyirmót ellen, MOL MK Veszprémben) következett a Szeged-Csanád Grosics Akadémia számára az elmúlt hetekben. Így várta Dr. Dobos Barna együttese a DEAC elleni összecsapást.

Kezdők, cserék, sérültek:

Szeged-Csanád GA: Varga Bence (K) – Ódor Máté, Szilvási Péter, Moga Sergiu, Mohl Dávid, Jovanovic Alexandar, Germán Tamás (csk), Oláh Gergő, Dobos Áron (Simon Ádám 90’), Dobronoky Viktor (55’ Gréczi Márton), Takács Tamás (72’ Bitó Martin). vezetőedző: Dr. Dobos Barna

Cserék: Takács János(K), Bitó Martin, Gréczi Márton, Deák István, Simon Ádám, Gajdos Zsolt, Pejovic Danilo,

Sérültek: Kóródi Nándor, Grumic Miroslav, Varga Szabolcs.

DEAC: Szabados (K), Sándor, Spitzmüller (CSK),Belényesi, Takács P., Nagy, Balogh, Damásdi, Gyönyörű, Székely, Burai vezetőedző: Balogh Pál.

Első támadásából szöglethez jutott, abból pedig gólt szerzett a Szeged-Csanád Grosics Akadémia. Jovanovic Aleksandar ívelte be a kisszöglet után a labdát, amit Moga Sergiu fejelt Szabados kapujába. 1’ 1:0.

A folytatásban sem állt vissza a vezetés tudatában a Szeged. Látványos, gyors akciók, szép egyéni villanások jellemezték az első félidőt. Dobos Áron szólója és Dobronoky parádés passzai a közönség tapsát is elnyerte, de csapatként is domináns volt a hazai együttes. Varga Bencének Spitzmüller lövésénél volt a legnehezebb dolga, de magabiztosan védett a szegedi kapus.

Szünetben nem volt csere egyik oldalon sem és a játék képe sem változott nagyot, mindössze annyiban, hogy a hazai alakulat még jobban felgyorsított. A második félidő első 5 percében több nagy szegedi helyzet is kimaradt. Végül a vendégek védelme a 67. percben kapitulált, amikora végig motiváltan játszó Dobos Áron beadása után Germán Tamás emelkedett megállíthatatlanul és fejelte be a második szegedi gólt. 2:0.

A hajrában még szépített a DEAC, Belényesi Csaba közvetlen közelről fejelte be a hajdúságiak egyetlen gólját. 84’ 2:1.

A szegediek részéről Oláh Gergő akciója végén még egy találat születhetett volna, de a szóló végén Oláh a jobb alsó mellett lőtte ki a labdát.

A Szeged-Csanád GA sorozatban harmadik megnyert bajnoki mérkőzését követően így értékelt a vezetőedző.

Dr. Dobos Barna : ”Rögtön a mérkőzés elején egy nagyon szép gólt sikerült szereznünk.Meg kell tanulnia a csapatnak egy ilyen vezetés tudatában is sokkal gólra törőbben játszani, mert úgy érzem, hogy ott egy kicsit a biztonságra törekedtünk, amivel fel is hoztuk kicsit az ellenfelet, de meggyőző és megérdemelt is volt a vezetésünk a szünetben. A második félidő elején már látható volt annak hatása, hogy a szünetben erre fel is hívtam a játékosok figyelmét. Sorozatban alakítottuk ki a helyzeteket. Sajnálom, hogy ezeket még nem tudtuk kihasználni, de (Dobos) Áron beadása után (Germán) Tamás befejelte, ezzel megnyugtató előnyünk volt. Szerettünk volna még gólt elérni, sajnos nem sikerült. Mérges vagyok a kapott gól miatt, de az azt megelőzőhóz hasonló szituációkat is megpróbáljuk a jövőben elkerülni és akkor kapott gól nélkül is megúszhatjuk a meccseket. Örülök a győzelemnek, gratulálok a csapatnak, remélem így folytatjuk tovább! A szurkolóknak is köszönjük, hogy végig mellettünk voltak!”

A Szeged-Csanád Grosics Akadémiára a következő fordulóban egy idegenbeli mérkőzés vár a fővárosban, vasárnap a Vasas FC ellen.