ÉLŐ, szöveges tudósítás a Szeged-DEAC mérkőzésről

Várjuk a szurkolókat a Stadionba, de aki nem tud személyesen részt venni, itt követheti élőben a találkozót percről percre.

A Szent Gellért Fórumban vendégszerepel a Debreceni Egyetem csapata. Ezen a hétvégén az MLSZ is részt vesz a "A Szív Napja" kampányban, amihez klubunk is csatlakozott. A stadionba érkezők, a helyszínen is találkozhatnak majd a program elemeivel.

"Szurkolj szívből és szeresd a szíved!"

vége 2:1Sorozatban 3. bajnokiját nyerte meg a Szeged-Csanád GA Moga és Germán fejes góljaival.
letelt a 90, csereSimon áll be a hosszabbításra Dobos helyére
87. percOláh Gergő lábában maradt a meccslabda...Szépen szerzett labdát, majd egyedül vitte kapura, de a jobb alsó mellett hagyta el a játékteret a lövése....
84. perc gól 2:1Belényesi Csaba szépít közvetlen közelről
79. perc utolsó csere a vendégeknélBurai helyét Urbin veszi át.
72. perc ziccer és csereGréczi ziccert fogott Szabados. Takács Tamás helyére Bitó Martin áll be.
67. perc GÓÓÓLDobos Áron passzánál Germán Tamás emelkedett megállíthatatlanul és fejelte be a második szegedi gólt. 2:0
66. percÓdor sárgát kap
60. perc DEAC ápolás, csereNikitscher áll be Székely helyére.
59. percGréczi beadásába értek bele, majdnem öngól, szöglet.
55. perc hazai csereGréczi Márton váltja Dobronoky Viktort. Tapsot kapnak mindketten.
50. percErős nyomás a vendégek kapuján.Dobos, Takács- Dobronoky a labda útja és lövés a vége. Szabados véd.
47. percA szabadrúgás után szögletet rúghat az Akadémia. Utóbbit kivédekezik, de így is erős kezdés. Főleg úgy, hogy Dobos egy akcióból tört be a 16-oson belülre. Mindez 2 percen belül.
DEAC sárgaDobos Áront rúgta fel, ezért kap sárgalapot Nagy Zoltán
kezdődik a második félidőNincs csere.
vége az I. félidőnek 1:0Megérdemelten vezet a Szeged. Rögtön a találkozó elején MOGA fejesével alapozta meg a játék képét Dobos Barna csapata. Több nagy helyzete és szép támadása is volt a kék-feketéknek. Varga Bencének két nagy védése volt, így ő is hozzájárult, hogy a szünetben vezet a hazai csapat.
1 percennyi a hosszabbítás a félidő végén
44. perc hazai szögletnem lett belőle kaput eltaláló lövés vagy fejes.
41. percDEAC szöglet. A kifejelt labdát lőtte kapura a DEAC, azt pedig Varga Bence öklözte ki.
40. percDobronoky szerez labdát az ellenfél térfelén és lő. Blokkolják.
36. perc micsoda szóló!!!Dobos Áron vágtázott át az egész pályán a labdával, majd önzetlenül leadta Dobronokynak, aki középre tette. Ketten érkeztek üresen, de a labda túl közel volt a gólvonalhoz. Nagyon szép kontra volt, kevés hiányzott a 2. szegedi góljoz.
35. percDEAC szabadrúgása 16-os mellől a jobboldali szögletzászó felőli oldalról.
33. percSpitzmüller lőhetett 20 méterről tisztán. Varga Bence magabiztosan fogta az elsőre kicsit kipattanó labdát. Másodszorra már tapadt a kezéhez.
32. percMost Balogh (DEAC) maradt lent, a pályán ápolták, de ő is visszatért.
ápolásMohl Dávidot kell ápolni. Sportszerű, de fizikailag is kemény eddig a meccs. Saját lábán biceg le , valószínűleg tudja folytatni.
27. percGermán villan. A hazai csapatkapitány egyedül tört be a debreceni büntető területre és egy két csel után próbált lőni, de elakadt a labda egy fehérmezesben.
Első DEAC helyzetDamásdi egy szóló végén lőtt középről a 16-oson belülről. Varga Bence ért oda a jobb alsóra. Ez helyzet volt.
hoppá - micsoda passzDobronoky sarokkal tette Ódor elé, amivel az összes fehérmezest meglepte. Lövés ugyan nem lett belőle, de valami ilyesmiért szeretnek meccsre járni az emberek.
Szilvási marad lentA hazai középhátvéd egy beívelésnél került a földre néhány másodpercig ott is maradt, de végül felállt és sántikálva folytatta a meccset.
19. percPercekig birtokolta a labdát a Szeged, majd a támadás végén Takács Tamás fejelhetett tisztán, de fölé szállt a labda. Szép focit láthatott a közönség.
15. percSpitzmüller beadását húzta le Varga Bence az 5 és felesnél. Nem forgott igazi veszélyben a hazai kapu.
10. percTovábbra is támadunk, többet birtokoljuk a labdát, ami jobbára a debreceniek térfelén pattog.
GÓL!!!!!Az első támadsából szöglethez jutottunk. Jovanovic tekerte középre a kisszöglet után, Moga pedig befejelte. 1:0
a DEAC kezdSpitzmüller indította útjára a labdát
pályán a csapatokSzerelések: A Szeged-Csanád GA kék-fekete, DEAC: tiszta fehér
kezdők, cserék, sérültekSzeged: Varga Bence (K) – Ódor Máté, Szilvási Péter, Moga Sergiu, Mohl Dávid, Jovanovic Alexandar, Germán Tamás (csk), Oláh Gergő, Dobos Áron,Dobronoky Viktor, Takács Tamás. vezetőedző: Dr. Dobos Barna cserék: Takács János. (K), Bitó Martin, Gréczi Márton, Deák István, Simon Ádám, Gajdos Zsolt, Pejovic Danilo, sérültek: Kóródi Nándor, Grumic Miroslav, Varga Szabolcs. DEAC: Szabados (K), Sándor, Spitzmüller (CSK),Belényesi, Takács P., Nagy, Balogh, Damásdi, Gyönyörű, Székely, Burai vezetőedző: Balogh Pál
előzményekA DEAC 19. 9 bajnokin szerezett 6 ponttal, A Szegednek 8 pontot sikerült gyűjtenie 8 meccsen. A 9. fordulóban nem rendezték meg a Gyirmót elleni mérkőzést és a MOL Magyar Kupában is elmaradt a Veszprém elleni kupameccs.
A Szív Napja - kampányKedves Szurkolóink! Az UEFA minden év szeptember 29-én, „A Szív Napja” alakalmából az egészségmegőrzés-, és a hirtelen szívhalál megelőzésének fontosságára hívja fel a figyelmet. Az európai szövetség kezdeményezéséhez az MLSZ és klubunk idén is csatlakozott. Fontos számunkra, hogy a futballcsalád valamennyi tagja tisztában legyen az egészséges, mozgásgazdag életmód jelentőségével mellyel, jó eséllyel megelőzhető a szív- és érrendszeri, valamint a keringési betegségek kialakulása. A szűrővizsgálatokon való rendszeres részvétel pedig életet menthet. Most a világjárvány idején fokozottan vigyázzunk egymásra, hogy élvezhessük a focit!
Köszöntjük Olvasóinkat!A Merkantil Bank Liga 10. fordulójában a Szeged-Csanád Grosics Akadémia a DEAC-ot fogadja a Szent Gellért Fórumban. A találkozó 17 órakor kezdődik.