Győzelem!

Megszerezte első győzelmét csapatunk! A Siófok ellen nyertünk 2:1-re, Germán Tamás és Varga Szabolcs találataival.

Merkantil Bank Liga NB II. 7. forduló,  Szeged-Csanád Grosics Akadémia – BFC Siófok, Szeged, Szent Gellért Fórum 1300 néző, Játékvezető: HANYECZ BENCE

Kezdőcsapatok:

SZCSGA: Varga B.(K)-Ódor, Moga, Szilvási, Mohl, Oláh, Jovanovic, Varga Sz. (Bitó 87’), Germán (csk), Kóródi (Rózsahegyi 90’), Takács T (61’ Grumic).  cserék: Ásványi (K), Bitó, Dobos Á., Rózsahegyi, Dobronoky, Gréczi, Grumic. vezetőedző:Dobos Barna

Siófok: Hutvágner (K)- Deutch, Horváth M., Kecskés, Elek,  Horváth P., Polényi, Jagodics, Kiss B., Balogh, Tajthy vezetőedző: Gál István Róbert

Ismét egy olyan felállásban kezdtek a kék-feketék, amilyenben még soha nem játszott a Szeged. Ennek oka, hogy sérülésből visszatért Kóródi Nándor. Az első félidőben már látszódott, hogy óriási akarattal harcol a hazai együttes, hogy megszerezze első bajnoki győzelmét. A beállt Siófok védelmét időnként sikerült feltörni, de vagy a lövés tévesztett célt vagy Hutvágner védett. A másik kapunál Varga Bencének is akadt dolga, de mindannyiszor meghiúsította a vendégek próbálkozásait.

A szünetben cserélt Gál István és beállt Gaál Bálint, akivel veszélyesebbé vált a vendégcsapat, de kiegyenlített, jó iramot hozott a térfélcsere utáni első 10 perc is.

Az 56. percben Elek beadására érkezett Kiss Balázs és közelről vette be a hazai kaput. (0:1). Ettől a góltól a hazai csapat kapott még nagyobb motivációt és hat perc után sikerült is egyenlítenie.

Jovanovic Alexandar szögletére érkezett Germán Tamás, aki megszerezte szezonbeli első gólját, fejjel. (62. perc, 1:1). Ez a gól volt az igazi fordulópont a találkozón.

Érezhetően megváltozott a mérkőzés összképe és a belső egyensúlya is, mégpedig a hazaiak javára. Mindenki teljes erőbedobással harcolt, aminek meg is lett az eredménye. Előbb helyzetekben, majd a győztes gólban is. A 75. percben Varga Szabolcs egyedül tört kapura és kilőtte a jobb felső sarkot, ezzel beállítva a 2:1-es végeredményt. A folytatásban is több lehetősége volt a Szeged-Csanád Grosics Akadémiának, de az eredmény már nem változott. Megszerezte első bajnoki sikerét a Tisza parti együttes.

Dobos Barna: ”Nagyon lendületesen és jól kezdtük az első félidőt. Ezt szeretném, meg szerettem volna már korábban is látni, azzal a különbséggel, hogy a ziccereink ott megint kimaradtak. Ha ezeket belőjük, akkor nem fogjuk megnehezíteni a saját dolgunkat a jövőben. A második félidőben megint egyre többet próbáltunk veszélyeztetni, de hátrányba kerültünk. Utána viszont az akarat diadala következett. Örülök, hogy megszakadt ez a rossz sorozat és három pontot tudtunk teljesen megérdemelten, de nehezen gyűjteni. Most mindenki egy emberként és teljes erőbedobással küzdött az elsőtől az utolsó percig! És köszönjük a szurkolóknak is, akik kitartottak mellettünk ebben a nehéz helyzetben is!”