Gálhidi: Nagyon elkel majd szurkolóink biztatása!

ggy5.jpg
Sikeres felkészülési meccsek után a kispesti bajnoki rajton nem várt vereséget szenvedett a Szeged 2011 együttese. A helyzetet nehezítette, hogy a kudarc után két hétig különböző okok következtében (váci csődhelyzet,  majd hófúvások miatt elhalasztott putnoki túra...) esélyük sem volt a kék-feketéknek a mielőbbi gyors javításra.  De két hete, a zárt kapus, algyői műfüves Cegléd elleni meccsen sem oldódtak meg a gondok, a balszerencsés döntetlennel máris a tabella alján találta magát a csapat.  Az amúgy sem egyszerű  helyzetet a borzalmasan szeszélyes időjárás még tovább bonyolította, mivel az újabb, múlt péntekre kiírt TV-mérkőzést a csepeli stadion használhatatlansága miatt az FTC II. is kénytelen volt lemondani.

- Vajon hogyan éli meg Gálhidi György edzőként azt, hogy az immár 3  hetes  "meccsnélküliséget"  követően  sem oldódtak meg a gondok és a Mezőkövesd  elleni létfontosságú  bajnoki előtt is a bizonytalanság  az úr?!  Az állandó esőzések miatt közel sem biztos, hogy ezúttal végre a Vasutas-stadionban, a fanatikus szurkolóink előtt játszhatunk.

- Sajnos, az időjárás ezen a héten sem túl kegyes hozzánk. Kedden mindkét edzésünket Algyőn, műfüvön tudtuk megtartani, ma, szerdán Domaszéken tervezünk egy edzőmérkőzést a Dorozsma ellen, de úgy hiányzik már nekünk a jó idő és a jó minőségű pálya, mint egy falat kenyér! A húsvéti "hosszú" hétvége jót tett a játékosaimnak, fel tudtak töltődni, így frissen, koncentráltan, fegyelmezetten dolgoztak tegnap, ezt a mentalitást, formát szeretnénk átmenteni hétvégére is!

- Vajon  egyre inkább szembesülnünk kell azzal a ténnyel,  hogy amit a felkészülési meccseken gond  nélkül  meg tudnak oldani a játékosok, az a vérre menő bajnokikon rendre görcsössé válik?!  Gondolok itt az Orosháza elleni 6-1-es sikerre,  majd a négy nappal későbbi,  Cegléd elleni bajnoki  erőlködésre, melyet Fradi II. lemondása után a Hajdukovo sima 3-0-ás legyőzése követett...  Hogyan lehetne felszakítani a lelki gátakat,  megszüntetni ezt  a kettősséget?!
- Dolgozunk rajta, de az igazi áttörést az első bajnoki győzelem fogja meghozni. Az edzőmérkőzések nem jelentenek sokat... Felvilágosítást ad ugyan sok összetevőről, de az igazi erőpróba a bajnoki mérkőzés. Ott kapunk rá választ, ki az igazi karakter, ki tudja megnyerni a párharcokat, ki tudja ráerőltetni az akaratát az ellenfelére, érvényesíteni a képességeit egy felkészült csapattal szemben! Az elmaradt mérkőzések egyáltalán nem segítettek nekünk, hogy mentálisan, pszichésen megoldjuk ezeket a problémákat.

- Véleménye szerint mit kellene leginkább tenniük, hogy végre megszűnjön  a görcsösség,  oldódjon a feszültség a  Mezőkövesd elleni összecsapásig?!   Ha egyáltalán lesz végre  rendes bajnoki,  mert meggyőződésem,  egy újabb zárt kapus meccs inkább Véber Gyuriéknak  kedvezne.
- Maximálisan egyetértek, nem szabad még egy mérkőzést bevállalnunk műfüvön, a fanatikus szurkolóink támogatása nélkül!Dolgozunk keményen, meggyőződésem, hogy ez fogja - remélem minél előbb - meghozni a várva-várt eredményességet! Voltak, vannak kisebb jelei a növekvő feszültségnek a játékosokban is, igyekszünk levenni a felelősséget róluk, felkészíteni őket minden szituációra! Vasárnap megnéztem a Mezőkövesd - Kazincbarcika mérkőzést (2-1), kemény összecsapás, felkészült, jó ellenfél vár ránk, de semmivel sem tartom jobb csapatnak őket a Szeged 2011-nél, semmivel sem jobb játékosok fognak ellenünk játszani, mint a mieink! Az biztos, hogy nagyon elkel majd a szurkolóink biztatása!


2024/2025 - Merkantil Bank Liga NB II.
#csapat nevepont
01. KISVÁRDA MASTER GOOD 58
02. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 53
03. VASAS FC 52
04. HR-RENT KOZÁRMISLENY 47
05. SZENTLŐRINC 47
06. MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 44
07. SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 42
08. BUDAPEST HONVÉD FC 40
09. BVSC-ZUGLÓ 38
10. AQVITAL FC CSÁKVÁR 36
11. SOROKSÁR SC 35
12. BUDAFOKI MTE 35
13. FC AJKA 35
14. BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 33
15. GYIRMÓT FC GYŐR 31
16. OPUS TIGÁZ TATABÁNYA 24

Partnereink