Győzelem az első edzőmérkőzésen. Szeged - Kecskemét 4:1

Szeged-Csanád Grosics Akadémia – KTE HUFBAU 4:1, Szeged, Szent-Gellért Fórum gyakorló pálya, gólszerzők: Varga Szabolcs 5’, Gajdos Zsolt 28’, Deák István35’,  Dobronoky Viktor 69’ illetve Károly Bálint (KTE) 53’ .

Első edzőmérkőzésünket az NB II-be való feljutásra pályázó Kecskeméti TE ellen játszottuk, ma a Szent Gellért Fórum egyik gyakorló pályáján. A vendégcsapat vezetőedzője, Gombos Zsolt korábban pályaedző volt annál a ZTE-nél, amely Dr. Dobos Barna vezetésével megnyerte az NB II-t. A vendégek kerete is erősen változóban van.

Két különböző összeállításban lépett pályára, tiszta fehér szerelésben csapatunk, amely az első félidőben végig dominálva biztosította be a győzelmet. Már az 5. percben vezettünk Varga Szabolcs góljával, ami csakúgy, mint a második találat a 16-oson belülről érkezett, komoly mezőnyfölény után. A harmadik találatot egy jobboldali szöglet után, a középhátvéd, Deák István fejelte, miközben a kapuban Varga Bencének alig akadt védeni valója, de azoknál is a helyén volt. 3:0-val cseréltek térfelet a csapatok, Dr. Dobos Barna pedig teljes sort is, míg a Kecskemét összeállításában nem volt változás a rövid szünet után.

A kecskemétiek a második félidő elején ki is használták összeszokottságukat és szépítettek, de a hazai együttes is egyre jobban játszott, ahogy telt az idő és végül Dobronoky Viktor szolójával a 69’-ben ki is alakult a 4:1-es hazai végeredmény.

Dr. Dobos Barna : ”Ez egy felkészülési mérkőzés volt, jó és rossz dolgokat is láttam, de pont ez volt a lényeg. A felkészülésünkbe illeszkedett ez a találkozó, a sorcserét a játékosok jelenlegi fizikai állapota alapján határoztuk meg. Tervben van még néhány erősítés több poszton is, de nem fogunk kapkodni.”

Germán Tamás :”Végre nem csak egymás ellen játszhattunk. Az első félidőben kifejezetten jól mozogtak a srácok. Van még idő, lesz még felkészülési meccsünk is, bizakodó vagyok.”

Hamarosan összefoglalót és hosszabb interjút is láthatnak a mérkőzésről, itt a honlapunkon, illetve a Youtube csatornánkon (https://www.youtube.com/channel/UCRBnH7lTMSeffPOV-6k6Keg?view_as=subscriber) . Kövessenek bennünket ott is, illetve a Facebookon (https://www.facebook.com/szegedifutball) , Instagramon (https://www.instagram.com/szcsga/)!