Ráfáztunk a kihagyott helyzetekre

Sarkvidéki hidegben hiába dolgoztunk ki több helyzetet, azok zömében kimaradtak, s végül 1-1-es döntetlenre végzett csapatunk Budafokon, a vendééglátók ellen. A második félidőben Futó Tamás vezetőedző nyolc futballistát cserélt be, köztük négy gyulai akadémistát, ami továbbra is jelzi a Szeged2011 irányvonalát.

A szibériai fagyokat idéző időben a kezdés előtt négy sérült labdarúgónk – Kulacsik Tamás, Tóth Imre, Trepák Attila, Gahwagi Nebil – különedzést végzett, s bizony a gyakorlás végén jól esett számukra a fűtött öltöző légköre. Ugyanakkor a körülményekhez képest kiváló talajú pályán játszhatott a Szeged2011, amely az első félidőben egyértelműen fölényben futballozott, ám a ziccerek kimaradtak, vagy a budafoki kapus hárított önfeláldozóan, A félidő végén aztán éppen a helyzeteknél kétszer is rosszul döntő Folmer Krisztián adott pazar passzt a próbajátékon szereplő Esmondnak, majd a ghánai csatár hat méterről a hálóba helyezte a labdát (1-0).  Egyébként Jovetics személyében egy szerb védő is szerepet kapott a találkozón, ő végig játszotta a budafoki meccset, sorsáról később dönt a szakvezetés, akárcsak a ghánai centeréről.  Szünet után nyolc fiatal játékosunk is lehetőséget kapott, akik az első negyedórában lendületesen futballozva, szemre is szépen labdáztak. Semmi nem utalt arra, hogy ezt a mérkőzést elveszítjük, ám egy rutintalanságot a harcosan játszó Budafok kihasznált és egyenlített (1-1). Az utolsó pillanatban a Baja ellen mesterhármast elért Huszár eldönthette volna a felkészülés meccset, ám lövése után a labda centikkel hagyta el a jobb kapufát. Jó iramú, párharcokkal tarkított, egyben sportszerű mérkőzésen a 90 perc hasznos tanulsággal szolgált ismét: a futball mindig büntet, ha kihagyod a helyzeteket.  Kesergésre persze semmi ok, pihenésre meg pláne nem, hiszen csütörtökön és pénteken is kettőt tréningezik az együttes, majd a tervek szerint – ha a beígért nagy havazás nem írja át a programot – csapatunk szombaton Budaörsön lép pályára 13 órai kezdettel.

A budafoki döntetlen után egyébiránt Futó Tamás, a Szeged2011 vezetőedzője röviden így értékelt: „Az első félidőben gólokkal kellett volna vezetnünk, ám egy kivételével rosszul döntöttünk, illetve nem koncentráltunk eléggé a ziccerekénél. Szünet után az összes fiatalnak lehetőséget adtam, nyolc ifjú labdarúgónk is pályára lépett. Egyértelműen a rutintalanságnak tudom be a bekapott gólunkat, ami nem tragédia, hiszen inkább most tanuljunk a hibákból, mint a bajnokságban. A keret nagy része már kialakult, igaz, még nem végleges, néhány futballistát még tesztelünk a jövő héten.”