Egyetlen gól döntött. Budafok- Szeged 1:0

Budafoki MTE – Szeged- Csanád Grosics Akadémia 1:0

Merkantil Bank Liga, MLSZ NB II. 20. forduló

Budapest, Budafok 500 néző, jv.: Derdák Marcell

Az év utolsó mérkőzésén idegenben léptünk pályára. Csapatunk ahhoz  Budafoki MTE-hez látogatott, amely ellen kezdtük az idei bajnokságot. A fővárosiak a tabella 2. helyét foglalták el a forduló előtt, mi a 12. pozíciót.

Az összeállításban az egyik legjelentősebb változás az volt, hogy Germán Tamás a kezdőben kapott helyet: Takács (K) – Kárász, Deák, Tóth Gábor, Mohl, Oláh, Cigan, Tóth Máté, Germán (Csk), Kóródi, Gajdos.

A szegediek szerelése, a pálya mellett összegyűjtött hóhoz hasonlóan tiszta fehér volt. Az együttest külön busszal érkező szurkolótábor kísérte el és rögtön a kezdés után hazai pálya hangulatot teremtettek Germánék számára. Az első veszélyes támadás végén Germán Tamás próbálkozott, majd Oláh Gergő lőtt a 16-oson kívülről. Az első félidő nagy részében mindkét csapat szervezetten védekezett, így nem is alakultak ki tiszta gólhelyzetek egyik kapunál sem. Kárász Krisztiánt az első félidő végén sérülés miatt le kellett cserélni, a helyére Sóron Tibor állt be még a szünet előtt.

A térfélcsere után Tóth Máté szögletrúgására érkezett Germán Tamás, fejjel tette kapura a labdát, nagyot védett Póser Dániel.

Egy saját térfélről kihozott labda és támadás végén Kóródi Nándor lőtt kapura, de megint a budafoki kapus volt a labda végállomása.

A 68. percben 17 méterről ívelhetett kapura egy szabadrúgást a hazai csapat, aminél Takácsnak kellett nyújtózkodnia és bravúrral tolta szögletre a léc alá tartó labdát.

Öt perc sem telt el, amikor egy saját térfélen eladott labdát Kulcsár fejelte Takács kapujába, ezzel vezetett a Budafok, bő negyedórával a mérkőzés vége előtt.

Joao Janeiro azonnal reagált a gólra egy kettős cserével: Tóth Máté helyére Andorka Péter állt be, Bitó Martin pedig Kóródi Nándort váltotta. A 77. percben egy szöglet után centiméterekkel ment mellé Germán fejese, közel volt az egyenlítés.

82. percben Mohl Dávid szabadrúgása után lehetett kapura lőni a labdát a 16-oson belülről, de Póser újra védett.

A legnagyobb lehetőség a 88. percben maradt ki, Gajdos Zsolt szépen lépett ki,  egyedül vihette kapura a labdát és a közelről lőhetett, de nem találta el a kaput, így maradt az egy gólos hazai előny, végeredmény 1:0.

Joao Janeiro: „Sajnos most is sok nagy helyzetet kihagytunk. Ellenfelünket pedig mi hoztuk helyzetbe  a mecset eldöntő gól előtt. Elnézést kérek azoktól a szurkolóktól, akik elkísértek bennünket és hazai pálya hangulatot teremtettek számunkra és azoktól is, akik az élő streamen követték a találkozót.

Számunkra ez volt 2019 utolsó mérkőzése, mert a december 15-ei játéknapon a már kizárt Balmazújvárossal találkoztunk volna, így az pihenőnap lesz a Szeged-Csanád Grosics Akadémia számára. Köszönjük az egész éves szurkolást! A bajnokság február 9-én folytatódik.

Addig sem maradnak információk nélkül. Terveink szerint folyamatosan beszámolunk a csapat felkészüléséről, edzőtáboráról. Mindenkinek Kellemes Ünnepeket Kívánunk! Hajrá Szeged!