Kóródi és Gajdos góljaival győztünk a Vác ellen 2:1-re

2019.11.30. 13:00 Vác FC – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1:2

Merkantil Bank liga 19. forduló

Balassagyarmati Ipolyparti sporttelep

néző:150

jv. Gaál Ákos

Egy héten belül három mérkőzést játszik a Szeged, melynek középső tagja a Vác elleni NB II-es bajnoki mérkőzés volt. A helyszín és az időpont is némi magyarázatra szorul: a Vác FC Balassagyarmaton játssza a hazai mérkőzéseit ezért kellett a szlovák határhoz közeli településre utaznia a kék-feketéknek. Az NB II-ben szokásos vasárnap helyett pedig azért kellett már szombaton játszani, mert a Magyar Kupa mérkőzést is szerdáról keddre került a tévés közvetítés miatt.

A fehérmezes vendégcsapat szokásához hűen nagy iramban kezdett, aminek meg is lett az eredménye: egy szöglet után Kóródi Nándor fejelt a Vác kapujába a 11. percben (0:1).

Ugyanennyi idő telt el az egyenlítésig is, amikor ziccerbe került Márkus, aki, közvetlen közelről nem hibázta el: 21. perc, 1:1.

A szünet után megint a mieink voltak aktívabbak, sorjáztak a helyzetek. Egy újabb szögletet követett a második gólunk is: Ezúttal Gajdos Zsolt volt a befejező ember a 65. percben.

Ezzel ki is alakult a végeredmény 2:1.

A Szeged-Csanád GA így állt fel: Takács (K) – Kárász, Tóth, Deák, Mohl – Oláh, Cigan, Pongrácz (Bitó 56’), Zvara – Gajdos (Andorka) , Kóródi

cserék: Aleksic (K),Bitó, Sóron, Andorka, Moga, Zabari, Orosz

Joao Janeiro: ”Nehéz meccs egy rossz minőségű pályán. Gratulálok a játékosaimnak, mert óriásit küzdöttek és a félidőben sem kellett mondanom semmit, mindenki motivált volt, tudta mit kell tennie. A Vácnak is gratulálok ez a fiatal csapat szívét lelkét kitette a pályára.”

A Szeged-Csanád Grosics Akadémia következő mérkőzése kedden este 20:00-kor lesz a Szent Gellért Fórumban, ahol a Magyar Kupa tavalyi kiírásának győztesével, a MOL-Fehérvár FC-vel vív párharcot. Mindenkit várunk, Hajrá Szeged!