Nyíregyházi Spartacus – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 3:0

Nyíregyháza, városi stadion, 500 néző

játékvezető: Zám Zsolt

Kezdőcsapat: Takács (K), - Kárász, Deák, Tóth, Mohl, -Oláh,Varga, Pongrácz, Germán (csk) - Kóródi, Dragóner

cserék:Aleksic (K), Bitó, Zvara,Gajdos,Moga, Cigan, Orosz

Kevesebb, mint negyedóra játék után Germán Tamás megsérült, pár perc után kiderült, a kapitány nem is tudja folytatni a mérkőzést, a helyére Cigan Cristian állt be. A 24. percben Takács János, a Szeged-Csanád GA kapusa robbant ki a kapujából egy rosszul hazagurítot labdára, amit a Nyíregyháza játékosa, Kártik is észrevett. Az ütközés után a játékvezető büntetőt ítélt, amit a hazaiak kapusa Jova Levente lőtt be, ezzel vezetett 1:0-ra a Spartacus 24 perc után.

Jova a második hazai gólnál is főszereplő volt, ő adta a gólpasszt a pályán végig robogó Svedyuknak, aki élete gólját lőtte messziről. 33. perc 2:0.

Az Akadémia cserélt a szünetben, Dragóner Filip helyett, Gajdos Zsolt állt be.

A második félidőben a Grosics Akadémia rohamozott, sok helyzetig el is jutott, de a hazaiak beálltak védekezni és a kontrákból veszélyeztettek. Egy szöglet után pedig Szekszárdi Tamás fejesével megszerezték a harmadik találatukat is. 79. perc 3:0.

Gajdos és Kóródi kevesebb, mint 5 perccel a rendes játékidő vége előtt kidolgozta a legnagyobb lehetőséget a szépítésre, de Jova ezúttal is hárított.

Joao Janeiro:” Hiába vagyunk több statisztikai szempontból is a liga legjobbjai között, az a legfontosabb, hogy ki juttatja az ellenfél kapujába a labdát. Mi sajnos ismét gólpasszokat adtunk a Nyíregyházának, mint a Vasas elleni meccsen. Az is hasonló volt a két meccs között, hogy az ellenfelünk közvetlenül a kezdés előtt változtatott az előzetesen leadott összeállításon, ami számomra még egy új trükk, amit meg kell tanulnom. Gratulálok a Nyíregyházának!

A Merkantil Bank Liga a válogatott szünet után, november 24-én folytatódik. Akkor a Szent Gellért Fórumban az MTK-t fogadjuk.