Szegedi bronzérem a Gyopáros Kupán

A Szeged2011 szakmai vezetés úgy ítélte meg, hogy jól illeszkedik a felkészülési menetrendbe, ezért a csapat pályára lépett a Gyopáros Kupán. Az Orosházán rendezett teremtornán a szegedi egylet – ezúttal is négy gyulai akadémistát bevetve - végül bronzérmes lett, ráadásul Zseljko Belecsan nagyszerű produkciójával a legjobb kapus díját is hazavitte.

Egy nappal a Baja elleni edzőmeccs után (4-1) ismét pályán volt a Szegd2011, igaz, ezúttal teremben labdáztak a kék-feketék. Jóllehet a teljes keret elutazott Orosházára, Futó Tamás vezetőedző a tornán több alapemberét – Bamba, Orosz, Kis, Folmer, Radnai - pihentette, majd két sort alakított ki. A csapatkapitány Laczkó János vezetésével a rutinosabb ötös (Laczkó, Tóth I., Podonyi, Geiger, Borbély B.) kezdett, ide általában Varga István szállt be, míg a második sorban kaptak helyet a gyulai Grosics Akadémia ifistái (Válent, Góman, Fluxa, Rézműves, Guzsik), a rutintalanság dacára mégis hajszál választotta el a döntőtől az együttest.

A fináléba jutásért ugyanis a Békéscsabával szemben csak hétméteresekkel maradtak alul Laczkóék, ráadásul úgy, hogy a csabaiak első három büntetőjét Belecsan hárította. Persze, nem csak ezért, hanem a tornán mutatott parádés produkciójáért kapta a Szeged2011 játékosa a legjobb kapus díját, míg a csapat a bronzérmet vihette haza, amivel nem kell szégyenkezni. Miként a játékkal sem, legalábbis ez derült ki Futó Tamás vezetőedző szavaiból. „A torna nagyszerű hét végi program volt számunkra, ami jól szolgálta a felkészülésünket. Jó néhány alapjátékosunkat az előző napi edzőmeccs után pihentettem, no meg kíváncsi voltam a gyulai akadémián szereplő fiataljainkra is, hogy a teremben miként állják meg a helyüket. Nos, ezúttal sem kellett csalatkoznom bennük, a rövidpasszos játékban is jól teljesítettek, mindez igaz a rutinosabb futballistáinkra is. Kis szerencsével a döntőbe juthattunk volna, ennek érdekében kapusunk, Belecsan mindent megtett, ám ezúttal sem az eredmény volt a legfontosabb számunkra. A tornán való szereplésünk a fő célt elérte, senki sem sérült meg és futballoztunk egy jót.”