Győzelem a rangadón: 1:0 a Békéscsaba ellen

Szeged-Csanád GA- Békéscsaba 1912 Előre 1:0

Merkantil Bank Liga 12. forduló

Szeged, Szent Gellért Fórum Játékvezető: BÖCSKEI BALÁZS

4500 néző

Ugyanazzal a kezdővel lépett pályára a Szent Gellért Fórumban a csapat, mint az előző fordulóban: Takács, - Kárász, Tóth, Deák, Mohl -Jovanovic, Oláh, Varga, - Gajdos, Kóródi, Germán (csk)

A Békéscsaba kezdője így nézett ki: Rybansky (csk) ,- Farkas, Nagy,, Mészáros, Pantovic, Olasz, Szalai, Király, Hursán, Bidzilya,Gráczi vezetőedző: Schindler Szabolcs

A forduló előtt így nézett ki a tabella:     1. MTK 21 p, 2. ETO Győr 20p, 3. Siófok 20 p . . 9. Szeged-Csanád GA 13p . 11. Békéscsaba 11p.

Egy sorozat megtört, egy másik folytatódott

A Szeged-Csanád GA 2011 óta íródó története során először tudott győzni a Békéscsaba Előre ellen bajnoki mérkőzésen. Ez a rossz sorozat tehát megszakadt. A kék-feketék zsinórban negyedik bajnoki mérkőzésüket nyerték meg, ez a széria tehát folytatódott.

Jobban kezdett a Szeged, sorjáztak a helyzetek, majd a 19. percben Kóródi Nándor be is vette Rybansky kapuját, 1:0. Ezt követően sem álltak le Germánék, de a lilák is eljutottak a kapuig, ahol rendre Takács János volt a végállomás.

A szünetben le kellett cserélni Kárász Krisztiánt, aki az első félidőben megsérült. Az akadémisták ismét támadó focival szórakoztatták az eddigi legnagyobb számú közönséget az új stadionban.

Az utolsó húsz perc teljesen kiegyenlített játékot hozott. Az Előre eljutott a teljes ziccerig, de a kiváló formában védő Takács János remekül védett illetve egy alkalommal a kapufa is segített megőrizni a vezetést a hazaiaknak. A Szeged ezzel sorozatban a 4. bajnoki győzelmét könyvelhette el a kéthetes szünet előtt.

Joao Janeiro:” A Békéscsaba rendkívül kemény és sportszerű ellenfél volt, örülök a győzelemnek és annak, hogy egy rossz sorozatot adtunk át a múltnak. Hetven percig ismét rengeteg helyzetünk volt és szerencsére egyet be is lőttünk! Külön szeretném kiemelni a vendégek sporszerűségét a második félidőben, egy szituációnál megmutatták, mi a fairplay. „