Közvetítés Szeged-Csákvár

A Merkantil bank liga 8. fordulójában több, mint 4000 ember előtt avatta fel új stadionját a Szeged-Csanád Grosics Akadémia. A Szent Gellért Fórumban az első bajnoki vendég a Csákvár volt, amely együttes a tabella második helyén állt hét kör után, azonos pontszámmal, mint a listavezető Budafok, de rosszabb gólkülönbséggel. A hangulat magával ragadta a kék-feketéket, akik felejthetetlen és döntő 8 percet produkáltak az első játékrész közepén. A 23. percben Gajdos Zsolt fejelt kapura, de a felső lécet találta el, onnan visszapattant a labda az érkező Germán Tamás elé, aki védhetetlenül lőtte azt a kapuba, megszerezve ezzel a stadionavató gólt. Három perccel később ismét a Gajdos-Germán duó okozott nehéz perceket a vendégkapunál. Albert István buktatta Gajdos Zsoltot a tizenhatoson belül, a jogosan megítélt büntetőt Germán Tamás váltotta gólra. A csapatkapitány a  30. tette teljessé a mesterhármast: a védőkről lecsorgó labdát a 16oson kívülről a jobb alsó sarokba küldte.

A második játékrész újabb 5 gólt hozott.  Az 58. percben Baracskai Rolandra nem léptek ki a védők, aki kibújt Tóth Gábor és Kárász Krisztián között és kapuba lőtt, ezzel lett 3-1. A 67. percben tovább fogyott a szegedi előny. A csereként beállt Kocsis Bence remek passzt adott Daru Bencének, aki a védők lába között lőtt a kapuba.

A két gól után összekapta magát a Szeged, 76. percben Kóródi Nándor a leshatárról ugrott ki, egyedül mehetett kapura és nem hibázta el a ziccert, így ismét két gól volt a hazai előny 4-2.

Kóródinak is megjött az étvágya és nem vett vissza, aminek az lett a következménye, hogy ismét betalált. 10 perccel a rendes játékidő vége előtt 5-2 állt az eredményjelző táblán.

Az 5:3-as végeredmény az utolsó percben alakult ki: a szegedi védők közül Mészáros Dávid lépett ki és elfektetve a kapust szépített.

A Szeged-Csanád GA ezzel első hivatalos győzelmét szerezte meg az idei bajnokságban, mivel a Balmazújváros ellen elért sikert a Balmaz kizárása miatt törölték. A profi labdarúgásezzel a nagyszerű sikerrel tért haza Szegedre 6 év után.

SZEGED-CSANÁD G. A.–AQUITAL FC CSÁKVÁR 5–3