Huszár(os) hajrá, győzelem fiatalokkal

Negyedik edzőmérkőzését játszotta le a Szeged 2011, és Futó Tamás vezetőedző szerint továbbra is fontosabb a fejlődés, a csapategység kialakítása, mint éppenséggel az eredmény. Ettől függetlenül a szegedi gárda – soraiban több fiatallal, köztük négy gyulai akadémistával - lendületes játékkal 4-1-re győzte le a jó erőkből álló Baja együttesét a kitűnő sándorfalvi műfüves pályán.

Az első tíz perc visszafogottsága után eleven futballt mutatott be a Szeged2011, több helyzetet alakított ki a vendégek kapuja előtt, a 20. percben aztán az elefántcsontparti Bamba jól koncentrált Orosz Márk remek beadására és a rövid saroknál a hálóba pöckölte a labdát (1-0).  A félidő hátralevő részében kétszer is fejjel veszélyeztettek a bajaiak, mindkétszer centikkel ment el a kapufa mellett a labda, az összkép alapján ezt a 45 percet mégis a Szeged uralta. A második félidőben Futó Tamás, a szegediek trénere több cserét hajtott végre, mégsem ezért, hanem védelmi kihagyás miatt kapott gólt a Tisza-parti egylet a 61. percben, amikor is Szöllősi egalizált (1-1). Később aztán éppen egy szegedi csereember, Huszár János döntött, miután három poszton is megfordult a taktikai átszervezések okán, ami nem gátolta meg a látványos mesterhármas elérésében. A fiatal tehetség a 73. minutumban előbb Bamba centerezését váltotta gólra (2-1), hét perccel később ismét középről volt eredményes (3-1), majd nem sokkal a lefújás előtt - a Baggio becenévre hallgató - Kis Róbert pazar indításából emelte a labdát a hálóba (4-1), így aztán tényleg Huszár(os) hajrával nyerte a felkészülési meccset a Szeged. Természetesen ezúttal is akadtak hibák a csapat játékában, ám az egészségesen agresszív letámadás, a csapat egység, a lendületes stílus a jelen lévő szegedi szurkolók leismerését is kivívta.  Szerethető csapat van tehát kialakulóban Szegeden, amihez a rutinosabb futballisták mellett a tehetségek is hozzájárulhatnak.  A Baja ellen szerepeltetett négy ifjú labdarúgó – Válent, Kóman, Fluxa és Guzsik – egyaránt a Szeged2011 utánpótlás bázisát jelentő gyulai Grosics Akadémia neveltje. Van még idő a keret véglegesítéséig mindenesetre már tény, hogy a szerb kapus, Belecan, az elefántcsontparti Bamba, továbbá Kis Róbert és Borbély Bálint is aláírta szerződését a klubhoz.

A lefújást követően a két edző mellett a Szeged2011 új labdarúgója, Kis Róbert mondott véleményt a meccsről és csapatáról. „Örülök, hogy Szegedre kerültem, mert jó csapat van kialakulóban. Sokat jelent számomra, hogy több játékost már korábbról ismertem, azaz, a beilleszkedéssel nem akadt gondom. Egységes a csapat, nincsenek klikkek, mint korábbi klubjaimban, ami nagyon fontos a jövőre nézve. Úgy érzem, a Baja ellen is előreléptünk játékban, hiszem, hogy egyre jobb formába lendülünk. A legfontosabb persze a bajnokság, aminek rajtját már alig várom.” Érthető a fiatal és technikás középpályás türelmetlensége, hiszen a Szeged a február 25-ikei rajton éppen Kis Róbert korábbi együttesét, a listavezető Szolnokot fogadja a Tisza-parti városban.

Nem ennyire sürgeti az idő előrehaladását Futó Tamás, a Szeged mestere. „Akadnak még lyukak a csapatban, de szerencsére még közel egy hónapunk van a hibák kijavítására. Természetesen ezúttal sem ájulok el a győzelemtől, mint ahogy a vereségek sem tettek depresszióssá, a lényeg, hogy játékban megint több pozitívumot láttam.  Továbbá több mint bíztató, ahogy a fiatalok teljesítettek. A triplázó Huszár mellett a Grosics Akadémiáról érkezett tehetségek szintén remek benyomást tettek rám és köszönet ezért a gyulai akadémián dolgozó trénereknek, hiszen látszik, hogy sok munka van ezekben a srácokban. Mint ahogy sok munka vár még ránk is a rajtig, ami semmiképpen sem nyűg, hiszen élmény ezzel a társasággal dolgozni.”  A túloldalon Bognár György, a hajdani pengés válogatott középpályás, a Baja jelenlegi trénere már kevésbé volt elégedett: „Hasznos előkészületi mérkőzésen vagyunk túl, amelyen a fiatal próbajátékosaink nem tudták felvenni a játék ritmusát. Sajnos, nem ütik meg az általunk elvárt szintet, s a klub ezzel a tapasztalattal már ‘beljebb van.”