Játékvezető: DOLNEGÓ BÁLINT Tartalékjátékvezető: FARKAS TIBOR

Asszisztensek: KOVÁCS GÁBOR, SZVETNYIK BENCE

Kezdőcsapatok:

Szeged- Csanád GA

Takács János (Kapus), - Tóth Gábor, Moga Sergiu, Mohl Dávid, Orosz Márk Erik, Germán Tamás (csk), Pongrácz Viktor, Gajdos Zsolt, Oláh Gergő, Szabó Péter,Varga Szabolcs,

Cserék: Szántai Levente (K), Zvara Dávid, Kárász Krisztián, Horváth Marcell, Andorka Péter , Manga Milán, Sóron Tibor, Bitó Martin

Edző: Joao Janeiro

BFC Siófok

Tajti Norbert (Kapus), Jánvári Gábor, Tajthy Tamás, Bencze Márk, Horváth Attila (csk),  Csilus Tamás, Horváth Péter, Szakály Dénes, Izing Martin Ferenc, Balogh Bence Benitó, Lorentz Márton

Cserék:, Hutvágner Gergely Csibra Dániel, Magasföldi József, György Nico Julian, Réti Patrik, Jagodics Bence, Zamostny Balázs

Edző: Gál István

Az NB II.  5. fordulójában a még veretlen Siófok látogatott a Szeged-Csanád Grosics akadémiához, még Gyulára. A vendégek négy forduló alatt két győzelmet és két döntetlent értek el, így veretlenek voltak az 5. játéknap előtt, nyolc szerzett pontjuk pedig a tabella harmadik helyére volt elegendő. Az első félidő nagy részében kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán, mindkét oldalon veszélyes helyzetekkel. A térfélcsere előtti 5 perc azonban a Siófoké volt: előbb 11-eshez jutottak Varga Sodorta el Jánvárit, a büntetőt pedig Horváth Péter értékesítette, 0:1. A hazaiak megpróbáltak egyenlíteni még a szünet előtt, de ettől fellazult a védelem, így egy kontra végén emberelőnyös helyzet alakult ki az addig hibátlanul védő Takács kapuja előtt (eltekintve a 11-estől), ezt pedig Bencze Márk lőtte be, így a szünetre kétgólos dunántúli előnnyel vonultak a csapatok.

A második félidőben beállt Andorka Péter, Szabó helyére. Az 58. percben egy szabadrúgás után Mohl Dávid akrobatikus mozdulattal bombázta a vendégkapuba a szegediek szépítő találatát (1:2). Ekkor feléledt a hazai csapat és a közönség is egymás után sorjáztak az ígéretes támadások.

A 77. percben újra visszaállt a kétgólos vendég előny, amikor Jánvári Gábor egy szabadrúgás után fejelt a hazai kapuba (1:3).

A Siófok így megőrizte a veretlenségét.

Szerdán a Győri ETO-t látja vendégül a Szeged-Csanád GA. Ez lesz az utolsó bajnoki, amit a gyulai helyszínen játszanak Germán Tamásék.

Joao Janeiro: Egy csapat ellen is nehéz, két csapat ellen még nehezebb…..Néhány ítélet alapvetően megváltoztatta a játék képét, kimenetelét. Nekünk is volt több lehetőségünk, amiket nem használtunk ki, az ellenfél viszont igen, ilyen a labdarúgás.