Minimális hátrányban az U17

Egy góllal kapott ki Ioan Patrascu csapata Kisvárdán.

U17-es csapatunk egy nappal korábban elutazott az osztályozó helyszínére, hiszen oda vissza 440 kilométeres út várt a fiúkra. Kedden késő délután még egy taktikai edzést tartott a szakmai stáb a csapatnak, miután elfoglalták szállásukat a Várda Sport Hotelben. Szerdán jöhetett a meccs, amelyet a Kisvárda NB I-es stadionjában játszhattak a srácok, ami hatalmas élményt jelentett számukra.

Megilletődötten kezdett csapatunk, azonban az első félidő második felére feljavultunk. A nagy iramban zajló találkozón egy pontrúgást követően megszereztük a vezetést, ekkor egy kavarodás után Vajda Marcell volt eredményes. Bő fél óra elteltével a Várda magasabb sebességi fokozatba kapcsolt, majd egy vitatható labdaszerzés után Domokost ugratták ki, aki a kivetődő Sági mellett a kapuba passzolt, ezzel egyenlített. A hazaiak próbálták nyomás alá helyezni csapatunkat, de mindenki megoldotta a feladatát védekezésben. A szünet előtt azonban egy pontrúgás után fordított a Kisvárda, két fejen is megcsúszott a labda, amit Nagy Márton Andor próbált menteni, de nem sikerült, így a középkezdés után a játékvezető le is fújta az első félidőt.

A szünetben igyekeztünk rendezni a sorokat, a stáb bátrabb játékra próbálta ösztönözni a csapatot - ennek meg is lett az eredménye, hiszen sokkal támadóbb futballt mutattunk be a második játékrészben. A remekül meginduló Holcsikot csak szabálytalanul tudták megállítani, és mivel mindezt a tizenhatoson belül tették, büntetőhöz jutottunk: Dobronoky magabiztos ítélet végrehajtónak bizonyult, így kiegyenlített, 2-2.

Ismét nyomott a Várda, de Sági kapuson nem tudtak kifogni: hálóőrünk egy büntetőt is megfogott, azonban remekelő kapusunk hat perccel a vége előtt egy előrevágott labdát kiejtett a kezéből éppen Tóth elé, aki közelről a hálóba pofozta a labdát, amivel újra vezetett a Kisvárda. A végén volt még egy lehetőségünk, Dobronoky cselét követően 14 méterről lőhetett, de a hazaiak kapusa óriási bravúrt mutatott be, így maradt a 3-2.

A visszavágót szombaton 10 órától Kiskundorozsmán rendezik, ahol ahhoz, hogy továbbjussunk a következő körbe, le kell dolgoznunk egygólos hátrányunkat. Sokat jelenthet a két idegenben szerzett gól, amely a szabályok szerint számít a második 90 perc végén, amennyiben az összesítés döntetlent hozna.

Várda Labdarúgó Akadémia - Szeged-Grosics Akadémia B 3-2 (2-1)
U17-es osztályozó a II. osztályért, 1. mérkőzés. Kisvárda, vezette: Szabó Levente (Köteles Csaba, Balla Levente).
Szeged-GA B: Sági - Nagy M., Vajda, Mészáros, Dobronoky, Holcsik, Tóth N. (Kis B.), Csizmadia (Kapic), Masa (Horváth L.), Ábrahám, Gulyás. Edző: Ioan Patrascu.
Gólszerzők: Domokos (32.), Horbanov (45.), Tóth M. (84.), ill. Vajda (23.), Dobronoky (60., 11-esből).

Ioan Patrascu: - Drámai körülmények között, a csapat bravúrosan teljesített egy nagyon jó ellenféllel szemben, fenntartva a továbbjutás lehetőségét. Gratulálok a srácoknak a hozzáálláshoz és a teljesítményhez is! Reméljük, nagyon sokat ér majd az idegenben lőtt két gólunk a szegedi visszavágón, de ahhoz, hogy továbbjussunk, minden játékosnak a maximumot kell kihoznia magából.