A keretben túl nagy mozgás nem várható, az viszont tény, hogy két új érkezővel már erősödött a gárda. Az egyik egy régi ismerős, Andorka Péter 2015 és 2017 között futballozott nálunk. A Kaposvárról távozó, rutinos támadó kék-feketében eddig 70 mérkőzésen 7 gólt szerzett, tavasztól növelheti találatai számát, illetve segítheti társait az eredményes játékban. A védekező szekciót erősíti majd az a 24 esztendős Zvara Dávid, aki egri nevelésűként a Szolnok, a Salgótarján, legutóbb pedig a Dunaújváros játékosa volt, és leginkább védekező középpályásként kaphat szerepet. A menedzsment tárgyalásokat folytat további játékosokkal is.
- Az előttünk álló hat hét nagyon fontos lesz olyan szempontból, hogy új típusú játékmodellt vezessünk be. A következő időszakban nagy hangsúlyt kap a taktikai periodizáció, és lényeges, hogy mindenki megértse, mi a feladata. A játékosokkal szemben magas fizikai és mentális követelményeket állítottunk fel. Februárban törökországi edzőtáborba utazunk, ahol jó időjárási körülmények között folytathatjuk a felkészülést - nyilatkozott Joao Janeiro vezetőedző.
A Szeged-Grosics az első bajnokit március harmadikán, a Pécs ellen játssza hazai pályán, a gárda hátránya 3 pont a listavezető Szentlőrinc mögött.
A Szeged Grosics Akadémia téli edzőmérkőzéseinek tervezett programja:
- Január 26. 11.00 Szeged-Grosics - Makó FC
- Január 29. 12.00 Szeged-Grosics - UTA Arad
- Január 31. 12.00 UTA Arad - Szeged-Grosics
- Február 2. 11.00 Szeged-Grosics - HFC
- Február 4től-15ig edzőtábor:
- Február 6. Szeged-Grosics - FC Hebar Pazardzik (bulgár)
- Február 8. Szeged-Grosics - Rapid Bukarest
- Február 11. Szeged-Grosics - Craiova
- Február 13. Szeged-Grosics - Krasnodar
- Február 20 11.00 Füzesgyarmat - Szeged-Grosics
- Február 23 13.00 (11.00?) Szeged-Grosics - Szeghalmi FC




