Szántai Levente: kulcstényező a türelem!

szantai-levente-csapat.jpg
Négy győzelem, két döntetlen és hat vereség a mérlege tizenkét fordulót követően a Szeged 2011-Grosics Akadémiának. Az együttes az elmúlt hetekben négyszer maradt pont nélkül. Szántai Levente, a klub hálóőre biztos benne, hogy a türelem mellett a közös munka hosszú távon az eredményességet fogja szolgálni.

- Mi történt az elmúlt mérkőzéseken?
- A bajnokságot győzelemmel kezdtük a Cegléd otthonában, ezt követően jött két vereség a Békéscsaba és a Vác ellen. Sikerült rendezni sorainkat, és öt meccsen át rendre gyűjtöttük a pontokat. 

Az elmúlt négy találkozó nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna. Azt érzem, hogy most egy kicsit nehezebb helyzetben vagyunk. Nagyon fontos, hogy a hétvégi, Sopron elleni mérkőzésen visszaszerezzük az önbizalmunkat. Sem a tabellán elfoglalt pozíciónk, sem a csapat jelenlegi játéka nem azt mutatja, amire valóban képesek vagyunk. Ez a csapat ennél többre hivatott, amit sikerült is megmutatnunk abban az öt mérkőzéses szériában, amikor például a Nyíregyháza ellen döntetlent játszottunk, vagy itthon megvertük azt a Szolnokot, amely utána sorra nyerte a meccseit.

- Mentálisan milyen állapotban van a társaság, képes lesz-e a csapat kimászni a gödörből?
- Csak úgy tudunk ebből kikerülni, ha eredményesek leszünk a Sopron ellen. Együttesen, együtt, csapatként kell ebből a szituációból kimásznunk. Látom a csapattársaimon és önmagamban is a motivációt arra, hogy visszatérjünk a helyes útra.

- Mennyivel másabb ez a szezon a tavalyihoz képest?
- Egyéni szinten van olyan, amikor minden sikerül, és tényleg a "füledről is kifele pattan a labda", és van amikor meg azt érzed, hogy még keményebben dolgozol, hogy jöjjenek azok a védések, amelyek a csapatot segíthetik, de nem jönnek. Itt az én esetemben is ugyanúgy, mint a csapat esetében is fontos, hogy elkezdődjön egy jó széria. Egy nullára lehozott védekezés segíthet abban, hogy én is jobb teljesítményre legyek képes. 

Csapatszinten azt tudom mondani, hogy új edző érkezett, mások az elvárások a csapattal szemben, más játékrendszerben is játszunk. A legfontosabb kulcstényező jelenleg a türelem. 

Ahhoz a játékrendszerhez, melyet szeretnénk játszani, ahhoz nagyon jó fizikai állapotra van szükség.Láttam már nagyon szép időszakokat tőlünk, amikor ez nagyon jól működött. A csapat játékosállománya, a játékosok tudása erre predesztinálhat bennünket, de mindenképpen fontos az, hogy legyen türelem legyen mind a játékosok és a vezetőedző részéről. Jó úton járunk, és hosszú távon biztos vagyok benne, hogy ez az új szemlélet, amelyet Supka Attila hozott, az a csapat eredményességét fogja szolgálni.


2025/2026 - Merkantil Bank Liga
#csapat nevepont
01. VASAS FC 64
02. BUDAPEST HONVÉD FC 59
03. KECSKEMÉTI TE 51
04. HR-RENT KOZÁRMISLENY 48
05. MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 46
06. AQVITAL FC CSÁKVÁR 46
07. BVSC-ZUGLÓ 41
08. VIDEOTON FC FEHÉRVÁR 39
09. TISZAKÉCSKEI LC 39
10. SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 36
11. KARCAGI SC 35
12. FC AJKA 33
13. SOROKSÁR SC 33
14. SZENTLŐRINC 33
15. BUDAFOKI MTE 29
16. BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 28

Partnereink