Kiharcolta a bennmaradást a Szeged 2011

kiharcolta.jpg
Debrecenben is Orosz lába tette fel a pontot az i-re, s az utolsó pillanatban történt pontszerzés azt jelenti, hogy a riválisok eredményeitől függetlenül megtartotta NB II-es tagságát a Szeged 2011 gárdája.

Micsoda befejezés! Hiába a haloványabb első félidő, a hajrá és az utána érkező eufória mindent feledtetni tudott azokkal, aki valamiképp kötődnek a Szeged 2011 csapatához. Nem mennék most végig a mérkőzés folyamán, a hullámvölgyeken, a néhol szellős védekezés kérdésén, ahogy azon sem, hogy már megint felszántották a fiúk a pályát, és a második félidőben helyzetetek sokaságát dolgozták ki. Az online-tudósítás kellően visszaadja a fordulatokat, ahogy azt is, hogy a szegedi csapat motorja megint Orosz Márk volt, de Kis labdái és okos megoldásai is kellettek az akciókhoz, ahogy Radnai elfutásai is. Az ellenfélnél az alig 18 éves Szécsit érdemes megemlíteni, és Tóth Csaba kapusbravúrjai is a helyén voltak. És végre a Szeged is megízlelte, hogy nemcsak búsulni lehet egy véghajrában született gól után. Ami pedig a szívekről lehulló kövek súlyát illeti… a döngésektől olyan fuvallat született, hogy kevés szemet hagyott szárazon a pára. Szép volt fiúk!

Labdarúgó NB II Keleti csoport 30. forduló:

DVSC-DEAC – Szeged 2011
2-2
(1-0)
Debrecen, Oláh Gábor utcai stadion, 500 néző. Vezette: Szőts Gergely.

Debrecen: Tóth Cs. – Treznai (Kónya 54′), Albert, Szatmári, Kovács, Györky (Bereczki 63′), Oláh, Burics, Boros, Tóth L. (Böszörményi 88′), Szécsi.
Vezetőedző: Fórián Zsolt Lajos.

Szeged: Belecan – Laczkó (Rézműves 53′), Toca, Tóth I., Radnai, Borbély, Ulviczki, Kis, Geiger (Gahwagi 55′), Orosz, Bamba. Vezetőedző: Tóth Bálint.

Gólszerzők: Szécsi (11′, 49′), ill. Toca (84′), Orosz (94′).
Sárga lap: Treznai (41′), Tóth L. (89′), ill. Tóth I. (15′, 94′), Belecan (50′), Kis (94′).
Piros lap: Tóth I. (94′).

Fórián Zsolt: “Ezen a meccsen nem nyomta teher a vállunkat, ma a csapat és az egyéni presztízs volt a fontos, sok fiatal ifikorú játékosnak is lehetőséget adhattam. Úgy érzem élvezetes meccset játszottunk, bár nyilván amikor 2-0-ra vezetünk, s nem bírjuk megtartani az előnyünket, keserű szájízzel jövünk le a pályáról. A Szegednek a második félidőben nagyon sok helyzete volt, így mondhatjuk, hogy igazságos döntetlen született.”
Tóth Bálint: “Feltettük az i-re a pontot, s ezért köszönet ját minden játékosomnak, vezetőtársamnak. egy parádés kis közösség állt össze az utols nyolc mérkőzésre. Gratulálok mindenkinek, akinek része volt ebben a sikerben.”

A Szeged a riválisok eredményétől függetlenül maradt benn ezzel a döntetlennel. A Nyíregyháza 2-1-re megverte a Honvédot, a Balmazújváros pedig 6-0-ra a Kazincbarcikát. Mivel a balmazújvárosi Urbin Péter két góllal vette ki részét csapat győzelméből – s ezzel 17-tel zárt – míg Orosz Márk ezúttal egyszer volt eredményes, így a szegedi labdarúgó végül 15 találattal a második helyen végzett az NB II Keleti csoportjának gólvadászatában – amennyiben a jelenleg 14-et jegyző járó mezőkövesdi Hamar Ádám vasárnap nem előzi őt meg az Eger elleni meccsen.


2025/2026 - Merkantil Bank Liga
#csapat nevepont
01. VASAS FC 64
02. BUDAPEST HONVÉD FC 59
03. KECSKEMÉTI TE 51
04. HR-RENT KOZÁRMISLENY 48
05. MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 46
06. AQVITAL FC CSÁKVÁR 46
07. BVSC-ZUGLÓ 41
08. VIDEOTON FC FEHÉRVÁR 39
09. TISZAKÉCSKEI LC 39
10. SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 36
11. KARCAGI SC 35
12. FC AJKA 33
13. SOROKSÁR SC 33
14. SZENTLŐRINC 33
15. BUDAFOKI MTE 29
16. BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 28

Partnereink