MECCSNAP! Szolnok - Szeged ÉLŐ 16:55-től

SZOLNOKI MÁV FC
SZEGED-CSANÁD GROSICS
0
2
végeA Szeged magabiztosan játszott az utolsó negyedórában is és megérdemelten hozta el a 3 pontot a tabella 2. helyezett Szolnok otthonából, egymás után második győzelmét aratva.
3 percennyi a ráadás
89. perctüzijáték a szegedi kapunál, de nincs hazai szépítés
86. percSzabad- sárga- szabad. Az elsőt Mohl rúgta kapura és Molnár-Farkas fogta. A lapot Jovanovic kapta. A másik szabadrúgást Rokszin lőtte mellé.
85. percKovács Olivér kap sárgalapot
79. perc szegedi csereRózsahegyi Dominik állt be Dobos Áron helyére
76. perc GÓÓÓÓL 0:2!!!Bitó Martin a saját térfeléről, harcosan vezette a labdát a Szolnok kapujáig, lövése kijött a kapusról, de gyakorlatilag gólpasszt adott Takács Tamásnak. 0:2!! Nem rossz csere!!!!
73. perc szegedi csereVarga Szabolcs jön le, a helyén a folytatásaban Bitó Martin a szegedieknél a pályán.
72. perc szegedi szögletJovanovic szögletét lehúzza a hazai kapus, az ellentámadás vége egy lapos lövés középre, ami nem fog ki Varga Bencén.
Ódor visszajöttSzerencsére fiatal jobbhátvédünk tudja folytatni a mérkőzést.
69. percÓdor Mátét kell ápolni, kevesebben vagyunk, közben támad a Szolnok.
hazai változtatásCsábi ismét belenyúl a meccsbe: Tóth helyett Bárdos
65. perc szegedi sárgaMohl Dávid késett el egy szerelési kísérlettel. Most érezhetően nagy a feszültség a pályán és a lelátón is.
63. perc szolnoki sárgaHorgosi csapta fejbe Varga Szabolcsot.
újabb szegedi fejesTakács Tamás fejel mellé ziccerben. Ebben is több volt.
56. perc csere a SzolnoknálSzabó Balázs áll be Kónya helyére.
53. perc Germán fejes!Varga adta be balról, Germán Tamás tisztán fejelt, de kipattant Molnár-Farkasról. Nagy helyzet volt!
szegedi fejesJovanovic végzett el egy szabadrúgást 30 méterről a bal oldalról, amit Takács kapura tudott fejelni, Molnár-Farkas védett.
49. percSzolnoki sarokrúgás. Kissé pontatlan beadás volt, amit Horgosi csúsztat ki az alapvonalon. Kirúgással jöhetünk.
elkezdődött a II. félidőA Szolnok kezdte a játékrészt. Csere nincs egyik oldalon sem.
szünetA 110 éves klub ajándékkal kedveskedik a szurkolóknak a helyszínen. Bár valószínűleg jobban örülnének, ha csapatuk nem lenne hátrányban.
vége az I. félidőnekKovács Olivér öngóljával vezet a Szeged a szünetben.
43. perc VEZETÜNK! GÓÓÓL! 0:1Vezetünk! Először a bajnokság során a Szeged szerzi az első gólt. Jovanovic és Dobos kényszerítőzése után Jovanovic adta be balról, Kovács Olivér ért bele, így öngól.0:1.
szegedi szabadrúgásVarga Szabolcs ívelte fel, Takács fejéről ment mellé.
Nagy szolnoki helyzetekElőbb Novák maradt le centikkel a jobboldali beadásról fejjel, ziccerben, majd egy újabb próbálkozást már megfogott Varga Bence.
34. perc szép szegedi akcióSzilvási szerzett labdát majd Varga a baloldalról Germán felé emelte, aki továbbcsúsztatta Dobos Áron felé. A lövés mellé ment, de nagyon szép akció volt, néhány érintésből kerültünk helyzetbe.
31. perc szegedi csereGrumic sérülése mégsem teszi lehetővé, hogy folytassa. Takács Tamás áll be a helyére.
30. perc les...Germán Tamás próbálta indítanai a baloldalon üresen álló Varga Szabolcsot. Les.
27. perc újabb szegedi a földönMoga maradt a földön egy ütközés után. Sok a szabálytalanság és a durva belemenés.
25. percVargát vágták fel a bal oldalon, a Szolnok térfeléről jöhettünk szabadrúgással, végül a baloldalon Dobos tört be a labdával a büntető területre. Kirúgás lett a vége, pedig elsőre úgy tűnt, szöglet lesz.
helyzetDobos ívelte be, Grumic fejéről szedte le Molnár -Farkas, a hazai kapus.
22. percSzegedi szabadrúgás a jobboldali szögletzászló közeléből.
20. percGrumic sérülése is megmutatta, hogy komoly fizikai párharcok jellemzik a mérkőzést.
Grumic folytatjaFájdalmas arccal, de visszatért a pályára csatárunk.
14. percA felezővonalnál kialakult harc során megsérült Grumic Miroslav, akit ápolni kell.
9. percAz első sarokrúgás a hazaiaké. A beívelést még kiüti Varga Bence, de eljutnak a lövésig a hazaiak: ismét Tóth Benjámin próbálkozott, ezúttal is középről és ezúttal is kivédte Varga.
4. percJobboldali bedobás a 16-os magasságában, majd egy gyenge csúsztatás a szegedi kapu felé, ezt könnyen fogja Varga Bence. Utána gyorsan visszakerül a labda a vendég kapuhoz, itt már komoly védés kell, egy közeli próbálkozás után. Tóth lőtt 7 méterről.
Máris zúg a "Hajrá Szeged!"A kék-fekete B-közép népes táborral érkezett és meg is mutatják, miért jöttek.
mi kezdtünkVarga Szabolcs indította útjára a labdát
kezdőrúgásEgy 72 éves és egy 5 éves szolnoki labdarúgó végzik el közösen. 110 éves idén a szolnoki klub.
hamarosan kezdünkA csapatok a pályán. A Szolnok kék szerelésben, a Szeged tiszta fehérben játszik ma.
nézőkÉrződik a jó szereplés. 10 perccel a kezdés előtt már jóval több, mint a székek fele foglalt (az árnyékos oldalon).
meglepetésMindkét csapat jelenlegi helyezése meglepetés a tabellán: A Szolnok 14 ponttal (4gy, 2d, 1v) a 2. helyen áll, a Szeged 18. (1gy, 2 d, 4 v) 5 ponttal.
sporiA találkozó játékvezetője: Gaál Ákos
kezdőcsapatokSzolnok: Molnár-Farkas, - Rokszin, Kotula, Horgosi, Tisza, Csirmaz, Tóth, Kovács (csk), Kónya, Novák, Tamás. Edző: Csábi József. Szeged: Varga B., - Ódor, Szilvási, Moga, Mohl, Oláh, Jovanovic, Dobos, Varga Sz., Germán, Grumic. cserék: Takács J. (K), Bitó, Pejovic, Takács T.,Rózsahegyi, Gréczi, Dobronoky. Vezetőedző: Dr. Dobos Barna
sérültekSzegedi sérültek: Tóth, Kóródi, Deák,Simon
felkészülési meccs, bajnokik az előző szezonbanTavaly (2019.09.01.) a 7. fordulóban 1:1-es döntetlen született. Germán Tamás 11-esével vezetettünk, de még az első félidőben kialakult a végeredmény, a szolnokiak részéről Laczkó Milán talált be. A 26. fordulóban, március 1-én, Szegeden is pontosztozkodás lett a vége, a Fórumban nem született gól. A nyári felkészülés során a két együttes már találkozott idén is, akkor Dr. Dobos Barna együttese 3:1-re nyert, szintén Szolnokon.Gólszerzők: Novák Csanád (Szolnok) 78', illetve Szeged:’’ Dobos Áron 8’, Grumic Miroslav 25 ’, Deák István 67’
Köszöntjük Kedves Olvasóinkat!A Merkantil Bank Liga 8. fordulójában a szolnoki Tiszaligeti Stadionban találkozik a Szolnoki MÁV FC és a Szeged-Csanád Grosics Akadémia. A találkozó 17 órakor kezdődik. Tartsanak velünk! Hajrá Szeged!