Ismét döntetlen: Szeged - Szentlőrinc 1:1

Egy elkerülhető góllal szerzett vezetést a Szentőrinc, de a második félidőben sokkal több helyzetet dolgoztunk ki, azonban ezek közül csak az egyik lett gól, így egy pontot szereztünk.

Második hazai mérkőzését játszotta a Szeged-Csanád Grosics Akadémia a Szent Gellért Fórumban. Így nyolc nap alatt a 3. bajnoki találkozót is letudták a Merkantil Bank Liga csapatai. Dobos Barna továbbra sem számíthatott Mohl Dávidra és Kóródi Nándorra, akik sérülés miatt nem állnak a tréner rendelkezésére.

Kezdőcsapatok: Szeged-Csanád GA : Takács J.(K) – Kárász, Deák, Pejovic, Bitó, Simon (58’ Oláh), Jovanovic, Dobos Á., Varga Sz (74’ Gajdos)., Grumic (CSK) (46’ Germán), Takács T.

Cserék: Varga B. (K), Germán, Oláh, Ódor, Moga, Gréczi, Gajdos

edző: Dr. Dobos Barna

Szentlőrinc: Slakta (K) – Frőlich, Kaproncai, Hleba, Harsányi, Nagy, Kovács, Havas, Molnár, Sili, Dulló,

edző: Sluka Marián

Nagy lendülettel kezdtek a csapatok a hőség és annak ellenére, hogy nyolc nap alatt a 3. bajnokin kellett helytállniuk. Sorjáztak a helyzetek, a kék-feketék akcióból, a vendégek – beállt védekezés mellett – kontrákból jutottak el a helyzetekig, amelyek közül kiemelhető Havas fejese egy szöglet után, aminél Takács János védett, a másik oldalon pedig Jovanovic tornáztatta meg Slaktát. A félidő második felében is uralta a játékot a kék-feketében játszó hazai csapat, gólt mégis a Szentlőrinc szerzett egy ártalmatlannak tűnő helyzetből. Frőhlich lövésénél Takács János még hozzá tudott érni a labdához, azonban az becsorgott a gólvonalon túlra. 43’ 0:1.

A szünet után Grumic helyére beállt Germán. A térfélcsere után Dobos Barna szavainak érezhető hatása volt a játékon, aminek az eredménye az egyenlítés lett: Takács Tamás egy bombagóllal egyenlített, amit komoly nyomás előzött meg. 51’ 1:1. Takács Tamás már a második találatánál jár, mindkettőt a Szent Gellért Fórumban szerezte.

Később beállt Oláh Gergő és Gajdos Zsolt is. Utóbbi egy Kárász bedobás és egy Germán csúsztatás után kapásból találta el a kapufát. Az ellenfélnek egy nagy helyzete volt a második játékrészben, de az is kimaradt. A kétperces hosszabbítás végén is eljutott a Szeged-Csanád Grosics Akadémia a lövőhelyzetig, de Germánnak nem sikerült győztes gólt szereznie, kevéssel mellé ment a próbálkozása, így maradt az 1:1.

Dobos Barna: ”Óriási hátrány, hogy rendre az ellenfél szerzi az első találatot a meccseinken, ráadásul elkerülhető gólokat kapunk, mint most is. Azért hozzá tartozik a meccs képéhez, hogy a helyzetek alapján nekünk kellett volna megnyernünk a találkozót, az ellenfélnek sokkal kevesebb igazi ziccere volt. Sokkal pontosabbnak kell lennünk és mindenkinek fel kell jönnie arra a szintre, amit a játék követel, de mivel sokan elég későn csatlakoztak a kerethez, erre még várni kell egy kicsit."