ÉLŐ, SZÖVEGES tudósítás a Szeged-Szentlőrinc mérkőzésről

Kövesse élőben a 3. forduló eseményeit percről percre, 18:50-től.

SZEGED-CSANÁD GROSICS
ST. LŐRINC KFT.
1
1
végeGermán a végén még fölé lő egy helyzetet, de az eredmény nem változik. Csakúgy, mint a Csákvár ellen, most is hátrányból egyenlítve szerez pontot a Szeged.
2 percennyi a ráadás
90. percSzegedi kontra végén kimaradt helyzet, majd Takácsnak kellvédenie.
85. percAz utolsó 5 perc kezdetén még mindig magas az iram, sőt, talán most a legforróbb a meccs. Gajdos beadására érkezett Takács, de fölé lőtt közelről.
81. percJovanovic szabadrúgása után GAjdos fejelt, ezúttal középre, Slakta védett.
KapufaKárász bedobása után Germán csúsztatta meg, majd Gajdos lőtt kapásból, kapufa.
77. percKárász rántotta vissz a Szentlőrinc játékosát, amiért sárgalapot kap, valamint szabadrúgáshoz jut a vendégcsapat. Hleba rúgta fölé.
utolsó csere a hazaiaknálVarga helyett Gajdos Zsolt az utolsó negyedórára a pályán
72. perc szegedi szabadrúgásElsőre kifejelik a vendégek, de utána rá tudja rúgni Pejovic. Kevéssel megy fölé.
Szentlőrinc szabadrúgásSzili lövi mellé közelről a hosszú oldalról a szabadrúgás után
szögletDobos ívelt, Pejovic fejelt, fölé.
66. perc szegedi szögletBitó hozta össze
vendég csereKondor be, Kovács le. Harsányi le, Vajda be 5 perc alatt két változtatás.
csere+ helyzetekOláh állt be Simon helyére. Takács lőtt nagyot Slakta védett óriásit. Szegedi szöglet
55. percKapronczai lő fölé
GÓÓÓÓL 1:1Takács Tamás bombagóljával egyenlít a Szeged.
51.Dobos gyönyörű csellel ment el a jobb oldalon majd betette középre ahol Varga Szabolcs érkezett üresen, de nem tudta kapu felé irányítani a labdát.
50. perc hazai lehetőségSzegedi szöglet. Dobos szögletét Slakta üti ki.
gyors helyzetekTakács Tamás és Luka Sili is egy-egy fejessel jelzi, hogy elkezdődött a játékrész. Nem kis helyzeteket láthatott a Fórumban a kb. 2000 néző 1 perc alatt kettőt is.
elkezdődött a második félidőCsere a Szegedben: Grumic helyett Germán Tamás a pályán és ő hordja a csapatkapitányi karszalagot is.
szünet, nem volt hosszabbításVége az első félidőnek. Hiába játszott jobban a hazai csapat, vezet a Szentlőrinc. A szünet előtt elment melegíteni Germán Tamás és Gajdos Zsolt, lehet, hogy ők beállnak a szünet után.
43. perc gól 0:1Frőhlich lőtt közelről tisztán. Takács még bele tudott érni, de becsorgott a hazai kapuba a labda. Vezet a Szentlőrinc.
41. percGrumic bombáz fölé 16-ról.
39. perc lapHavas sárgul be.
37. percMezőnyfölényben a kék-feketék, de igazi veszélyben nem forog Slakta kapuja. Szervezetten védekeznek a vendégek.
31. percHosszú percekig volt a labda a vendégek térfelén, de a végén Vargáról pattant ki, felszabadult a Szentlőrinc kapuja.
Nincs gólTakács Tamás támaszkodott.
28. percSzegedi szabadrúgás a jobboldali szögletzászló elől. Dobos Áron.
26. percBitó Martin lő egy baloldali támadás végén.Slakta véd.
23. percKét szegedi helyzet. Egyik lökés, másik les miatt nem jut el a végkifejletig, de fokozódó nyomás a vendégek kapuján
20. percGrumic kap sárgalapot.
18. perc Szép támadás, nagy helyzetJovanovic váltott ritmust és a 16-oson belül egy kényszerítőzés végén visszakapta, majd lőtt. Slakta fogta.
ápolásA Szentlőrinc játékosát, Kovácsot ápolni kellett egy ütközés után felrepedt a szemhéjja. Vissza tudott állni egy kötéssel a fején.
12. percPejovic blokkolt egy lövést takarásból. A vendégek hat védővel játszanak és a kontrákra építik a támadó játékukat.
elsőosztályú szurkolásA két lelátórész egymásnak felelgetve kiabálja, hogy "Hajrá Szeged!" Ez a B-közép a legjobb az NB II-ben, az vitán felül áll.
7. percHarsányi ívelte be, de elég laposan, kijött. Újabb szöglet. Ezt Havas már kapura tudta fejelni, de Takács magabiztosan fogta.
6. percA Szentlőrincé az első szöglet.
Elkezdődött!Oláh Gábor sípszavára elindult a meccs. A Szentlőrinc kezd. A Szeged kék-feketében, a Szentlőrinc piros felsőben, fehér nadrágban.
A csapatok a pályánHamarosan kezdődik a találkozó.
Eddigi eredményekA Szentlőrinc az utolsó pillanatban csatlakozott a Merkantil Bank Liga mezőnyéhez. Nem is kezdték rosszul a szezont, hiszen bár az első fordulóban még egyetlen kapott góllal vereséget szenvedtek Szolnokon, a hétközi meccsnapon Kozármislenyben, meglepetést okozva, Sili és Hleba találataival 2:0-ra legyőzték azt a Gyirmótot. A Békéscsaba elleni 2:1-es hazai vereséget követően (szegedi gólszerző Takács Tamás) a Szeged-Csanád GA is megszerezte első pontját a hétközi fordulóban, Csákváron Deák István találatával (1:1).
KezdőcsapatokSzeged-Csanád GA : Takács J.(K) – Kárász, Deák, Pejovic, Bitó, Simon, Jovanovic, Dobos Á., Varga Sz., Grumic (Csk), Takács T. Cserék: Varga B. (K), Germán, Oláh, Ódor, Moga, Gréczi, Gajdos. Sérült: Mohl, Kóródi edző: Dr. Dobos Barna Szentlőrinc: Slakta (K) – Frőlich, Kaproncai, Hleba, Harsányi, Nagy, Kovács, Havas, Molnár, Sili, Dulló, edző: Sluka Marián
Köszöntjük kedves olvasóinkat!A Szeged-Csanád GA második szezonbeli hazai bajnokiján az újonc Szentlőrincet fogadja a Szent Gellért Fórumban. A találkozó 19 órakor kezdődik.