3:1-re győztünk a szintén NB II-es Szolnok ellen!

Szolnoki MÁV FC – Szeged-Csanád GA 1:3. Gólszerzők: Novák Csanád (Szolnok) 78, illetve Szeged:’’ Dobos Áron 8’, Grumic Miroslav 25 ’, Deák István 67’

Az előző szezonban szeptemberben találkozott először a két gárda, akkor Germán Tamás büntetőből szerzett vezetést a Tiszaligeti Stadionban, ahol most is találkozott a két együttes. Akkor az első félidőben kialakult az 1:1-es döntetlen. Idén márciusban a Szent Gellért Fórumban sem bírt egymással a két Tisza-parti együttes, akkor gól sem született.

Dr. Dobos Barna ezúttal is mindenkinek lehetőséget adott a bizonyításra. Teljes kerettel és néhány próbajátékossal utaztunk és mindenki kapott is legalább néhány percet a Tiszaligeti Stadionban. A kezdetektől jó iramú találkozón sikerült mezőnyfölényben játszani az első pillanattól és már az első félidőben magabiztos vezetést szerezni, két szépen kidolgozott támadás végén, melyeknél előbb Dobos Áron, majd Grumic Miroslav voltak a befejező emberek.

A találkozó legszebb és legszemfülesebb gólját Deák István szerezte, aki kihasználva egy hazai cserét és azt, hogy Molnár-Farkas, a Szolnok második félidőben beálló kapusa messze kint állt a kapujából - a félpályáról ívelte a kapufa segítségével a szabadrúgást a hazai kapuba. A mérkőzés hajrájában a fiatalok és a velünk edző próbajátékosok is beálltak.

Dr. Dobos Barna: „Szerevezetten játszva három gólt szereztünk, ami biztató a jövőre nézve. Javítanunk kell a továbbiakban is a játékunk minőségén és a játékosok egyéni fizikai állapotán is.”

A tervek szerint a következő edzőmérkőzés a jövő héten szerdán 17 órakor lesz a Dunaújváros ellen, a Szent Gellért Fórumban.