Kétszer is sikerült feljönnünk egy gólra, de pont nélkül kell hazatérnünk.

Aqvital FC Csákvár – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 3:2

gólszerzők: Daru 2’, Sejben 19’, 56’  illetve Germán 31’, Deák 77’

Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont Csákvár, Játékvezető: ANTAL PÉTER

Csákvár: Marek (K) – Tányéros, Daru, Kocsis, Sejben, Mészáros, Galambos,Tamás, Mim, Albert, Baracskai,

edző: Visinka Ede

Szeged: Takács (K) – Kuti, Deák, Horváth, Mohl, Oláh (Hudák 74’), Zvara (Vankó 60’), Germán (csk), Jovanovic, Gajdos (Kóródi 71’), Grumic

cserék: Aleksic (K), Bitó, Kóródi, Rózsahegyi, Hudák, Ódor, Vankó

edző: Joao Janeiro

Idén veretlen csapatunk (4 döntetlen és 1 győzelem) találkozott azzal a Csákvárral, amely az első vendég volt a Szent Gellért Fórumban (2019.09.15.), az emlékezetes, sokgólos avatómeccsen, ahol a Szeged - Germán mesterhármasával- győzött 5:3-ra. Akkor a Csákvár a tabella 2. helyén állt, most az 5. pozíciót foglalta el a 27. forduló előtt, míg a mi a 13. pozícióból vártuk a dunántúli vendégszereplést.

Gyorsan vezetést szerzett a Csákvár, már a második perc végén Daru révén vezettek a hazaiak. Joao Janeiro a Szolnok ellen megkapta 5. sárgalapját a szezonban, így ezen a meccsen nem ülhetett a kispadra, Paul Ceusan helyettesítette. Gajdos, Germán és Grumic révén mi is közel kerültünk az egyenlítéshez, de a labda nem jutott be Marek kapujába. Így amikor a 19. percben Sejben is betalált egy szögletet követően, megduplázta előnyét a Csákvár.

A Szeged-Csanád GA játékosai azonban nem törtek meg, tovább támadtak, aminek a helyzetek után a 31. percben már gól lett a gyümölcse: Kuti bedobása után Germán csúsztatta tobább, Grumic pedig visszatette a csapatkapitánynak, aki szépített. 2:1. Ez volt Germán Tamás 9. gólja a bajnokságban.

Az első félidőben akár fordíthattunk is volna, de …

Előbb a 41. percben Grumic góljánál látott szabálytalanságot a játékvezető, majd két perccel később Oláh Gergővel szabálytalankodtak a 16-oson belül, amiért büntető járt volna, de a síp néma maradt, így 2:1-es hazai vezetéssel mehettek a szünetre a csapatok.

A fordulás után is megmaradt a magas iram és a jó színvonal. A Szeged kockázatosan támadott az egyenlítés reményében, és egy kontránál a Csákvár emberelőnyös szituációban vezethette a labdát egészen Takácsig. Ott Sejben elhúzta kapusunk mellett a labdát és az üres kapuba gurította saját maga 2. , csapata 3. gólját. 56’ 3:1.

A meccs, de lehet, hogy a forduló legnagyobb védését mutatta be Takács János hat perccel később: Galambos Ádám lövésénél a kellemetlenül és erősen érkező, csapódó labdát a lécre tolta.

Vankó, Kóródi és Hudák is beállt a 77. percig. Ekkor egy szöglet után, amit Vankó adott be, Deák István hozta vissza ismét a csapatot a meccsbe, 78’ 3:2.

Kevesebb, mint 5 perccel a szépítés után ismét kulcsfontosságú jelenetnek lehettek tanúi a nézők a helyszínen és az élő stream közvetítésen: Kóródi fordult le őrzőjéről, a korábban már sárgalapot kapott Tányérosról, aki így már csak a mezét és a karját rángatva tudta megállítani. a játékvezető ezért szabadrúgást ítélt, de a sárga és a kiállítás elmaradt…

Ahogyan az egyenlítés is, így a Csákvár 3:2-es győzelemmel tartotta otthon a 3 pontot.