Nem sikerült pontot szerezni Ajkán

Megszakadt a győzelmi sorozatunk. Szoros mérkőzésen 1:0-ra kikaptunk Ajkán.

FC AJKA – SZEGED-CSANÁD GA

Merkantil Bank Liga NB II. 13. forduló Ajka, Ajkai Városi Sportcentrum (Városi Stadion) Játékvezető: HORVÁTH TIBOR

Két NB III-ból frissen feljutott csapat mérkőzése mindig különösen fontos a résztvevőknek. Ráadásul ebben a párharcban a résztvevő újoncok egészen jól teljesítettek eddig.  Mivel mindkét csapat gólra törő játékstílust mutatott eddig, gólzáporos mérkőzésre lehetett számítani. A hazaiak szeptember elején kaptak ki utoljára, a kék-feketék pedig egy négymeccses győzelmi sorozattal a hátuk mögött érkeztek a Dunántúlra.

AJKA: Horváth - Lengyel, Kenderes, Nagy M., Nagy I., Horváth P., Heiffler, Csizmadia, Görgényi, Soltész, Soiacovici edző: Kis Károly SZEGED: Takács - Kárász, Horváth, Deák, Mohl - Varga, Jovanovic, Oláh - Germán, Andorka, Kóródi e:Joao Janeiro

A hazaiak fehér mezben, a vendégek kék-feketében léptek pályára. Az első félórában mindkét csapat eljutott a lehetőségekig: Takácsnak is akadt védeni valója. A másik kapunál Varga Szabolcs és Germán próbálkoztak. A térfélcsere előtt mindkét oldalon voltak komoly helyzetek, a csapatok felpörögtek. Nagy Krisztián túlságosan is, ő kapta az első sárgát műesésért a szegedi 16-os előtt. Deák Istvánt ápolni is kellett egy rövid ideig, de vissza tudott jönni a pályára. A szünetre 0:0-val mentek a csapatok.

A második félidő első bő negyedórájában a Szeged volt veszélyesebb, elsősorban Germán Tamás révén. Ugyanakkor Soltész is eljutott kétszer a ziccerig, de Takács János rendre védett.

Joao Janeiro Andorka Péter helyére Gajdost küldte be 65 percben.

A mérkőzés egyetlen gólját Nagy Krisztián szerezte a 66. percben.

Kóródi helyére Sóron Tibor állt be az utolsó bő negyedórára, majd Cigan váltotta Oláht. A Szeged mindent megtett az egyenlítésért és hajszál híján sikerült is. A hosszabbításban, a 93. percben a kapufát találtuk el, így maradt az 1:0.

Joao Janeiro: ”Akárcsak korábban, most is a helyzetkihasználásunk volt a gyenge pontunk. Sokszor jártunk már úgy, hogy hiába domináltunk, mégis kikaptunk. Nagy árat fizettünk a kihagyott lehetőségekért.Köszönjük a szurkolóinknak, hogy 400 kilométert utaztak, hogy biztassanak minket, ma pedig ugyanennyit vissza és emelett sokan még dolgoznak is majd holnap! Köszönjük nekik a szurkolást!”

A Merkantil Bank Liga 14. fordulójában, október 27-én, Szegeden fogadja a Tiszakécskét a Grosics Akadémia.