1
0
Vége1:0 ra nyeri az Ajka az újoncok csatáját.
90+1a negyedik Nagy is pályára lép az utolsó csere jogán, Erik.
3 perc a ráadáselkezdődött a hosszabbítás
87. percHazai csere: Soltész helyére Molnár jön.
82. percÁpolás. Ezúttal egy hazai a földön.
81. percGajdos lőtt messziről, kapásból. Szép mozdulat, de sajnos mellé megy.
79. percCigan áll be utolsó csereként, Oláh adja át a helyét. Nincs több cserénk.
74. percSzegedi szögletet húz le Horváth.
72. percCserél az Akadémia: Kóródi helyett Sóron Tibor a kék-feketéknél a pályán.
71. percAjka szöglet. Már úgy tűnt felszabadul a kapu, de egy távoli lövést kellett fognia Takácsnak.
66. perc GÓLNagy Krisztián cselezi be magát a szegedi büntetőn belülre és lövi be a hazaiak vezető gólját. 1:0.
65. percGörgényi kap sárgát, mi pedig cserélünk: Andorka helyére Gajdos érkezik a folytatásra.
62. percVarga beadás után Germán fejel, Horváth véd, szöglet. A sarokrúgás kifejelik a hazaiak.
60. percNagy István kap sárga lapot az FC Ajkából.
59. percÓriási Ajka helyzet: Soltész lövésénél Takács János véd bravúrral.
54. percAjkai akció: Soltész lő messziről. Mellé.
51. percSzegedi szöglet. Szokás szerint Varga ível be. Kifejelik, sőt kontra alakul belőle, de nincs lövés vagy helyzet a végén.
kezdődik a második félidőCsere a hazai csapatban: Stoiocovici helyett Nagy Barnabás játszik tovább. Így három Nagy van a hazai csapatban.... A Szeged összetétele nem változott.
szünetvége az első félidőnek. 0:0
44. percAjkai szöglet. Deák visszatért. Nagy Krisztián fejeli ki a labdát.
43.percDeák Istvánt találja el egy lövés közvetlen közelről, a földön marad, ápolni kell. Saját lábán megy le, ez jó jel.
40. percAjkai szöglet, majd egy újabb. Ebbe már nem ér bele senki....kirúgás.
37. percNagy Krisztián kap sárgát műesésért: a szegedi büntetőterület előtt dobta fel magát.
36. percVarga szöglet... mindenki előtt elmegy....
35. percTűzijáték: Kóródi bravúrral jut el a lövésig, a kipattanót Mohl lövi rá. Szöglet.
30. percGermán ezúttal messziről és lábbal. Ezt is fogja az aajkai hálóőr.
29.percAndorka beadását, szorongatott helyzetben Germán tudja kapu felé fejelni, de könnyen fogja Horváth.
24. percNagy István ívelését Deák csúsztatja ki a másik ajkai Nagyhoz, Nagy Mihályhoz, aki messziről lő, nem sokkal mellé.
23. percAjkai szöglet.
22.percTávoli, kellemetlenül csapódó lövést fog meg kettőből Takács János.
21. percSzép szegedi kontra: Germán- Andorka passz után Varga Szabolcs fejelhetett tisztán, Horváthnak kellett védenie. Ez is tapsot kap a sportszerű közönségtől.
20.percKözel jut a hazai csapat Takács kapujához. Többen is lőhettek volna 5-6 méterről, Kóródi szabadít fel...
16. percAjka bedobás a 16-os vonalában. Sikerül felszabadítani.
13. percHazai szabadrúgás a szegedi térfélen. Horváth végzi el. Veszélytelen.
10. percHorváth kiejtette a kezéből a labdát egy szegedi beadás után, de nem lett belőle igazi helyzet így sem.
5.percHelyzet még nem volt, de a két szurkolótábor már próbálgatja egymást. Egy kisebb szegedi csoport zászlókkal és nagy hanggal érkezett Ajkára.
kezdünkHorváth Tibor sípszavára elindult a labda. Kb. 600 néző a helyszínen.
szerelésekAjka fehérben, a Szeged kék-feketében.
kezdőcsapatokAJKA: Horváth - Lengyel, Kenderes, Nagy M., Nagy I., Horváth P., Heiffler, Csizmadia, Görgényi, Soltész, Soiacovici edző: Kis Károly SZEGED: Takács - Kárász, Horváth,Deák, Mohl - Varga, Jovanovic, Oláh - Germán, Andorka,Kóródi e:Joao Janeiro
esélylatolgatásKét NB III-ból frissen feljutott csapat mérkőzése mindig különösen fontos a résztvevőknek. Ráadásul ebben a párharcban a résztvevő újoncok egészen jól teljesítettek eddig. Az NB II. második legeredményesebb támadósorával büszkélkedő FC Ajka vendége a Szeged-Csanád Grosics Akadémia a 13. fordulóban. Mivel mindkét csapat gólra törő játékstílust mutatott eddig, gólzáporos mérkőzésre lehet számítani. A hazaiak szeptember elején kaptak ki utoljára, a kék-feketék pedig egy négymeccses győzelmi sorozattal a hátuk mögött érkeztek a Dunántúlra, egy szépen felújított létesítménybe.
Tisztelettel köszöntjük olvasóinkat!Hamarosan kezdődik a mérkőzés. Merkantil Bank Liga NB II. 13. forduló Ajka, Ajkai Városi Sportcentrum (Városi Stadion) Játékvezető: HORVÁTH TIBOR